Od 3.června 5:00 hod. ráno, bude dopravce uzavírat úseky na všech třech trasách metra linek A, B a C. Dojde tak k faktickému ukončení provozu který bude v těchto úsecích trvat pouze od 4 do 5 hodin kdy chce dopravce stáhnout všechny soupravy metra do depa, a zabránit tak velkým škodám které nyní metru v podzemí hrozí.

Zcela vyloučen bude provoz v následujících úsecích:

  • Linka A: Dejvická – Náměstí Míru
  • Linka B: Smíchovské nádraží – Českomoravská
  • Linka C: Pražského povstání – Ládví

Na trase linky B dojde k částečnému provozu tzv. pendlů, kdy souprava pro oba směry jezdí pouze po jedné koleji. Na trase linky A bude zachován obousměrný provoz v úseku Náměstí Míru – Depo Hostivař. Obousměrný provoz bude také na trase linky C, kdy soupravy budou jezdit pouze v úseku Pražského povstání – Háje.

Přesné vedení náhradní povrchové dopravy (tramvaje a autobusy) se v současné době zpracovává s ohledem na předpokládané další uzavírky komunikací v centrální oblasti města (nábřeží). Konkrétní informace budou dále upřesněny. Úseky metra které budou vyloučeny z provozu, budou na trase C nahrazeny autobusy Dopravního podniku Praha.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/mestska-doprava/1574-praha-dopravni-podnik-omezi-veskery-provoz-metra-v-centralni-casti-metropole{/qrcodegenerator}

Trasy metra A a B budou ve vyloučených úsecích nahrazeny tramvajemi. Pokud nedojde k zaplavení Klárova (Malostranská) a přilehlé trafostanice, budou tramvajové soupravy vedeny tímto směrem, v případě krize se zvýšenou hladinou Vltavy, budou soupravy vedeny přes Nábřeží kapitána Jaroše a Letnou.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments