Doslova na vodní apokalypsu se připravuje město Děčín. V noci z neděle na pondělí má Labe v tomto městě kulminovat na maximální možné vodoteči 10,5 metrů nad běžným normativem. V současné době město realizuje stavby protipovodňových bariér. Vedení krizového štábu se také chystá uzavřít nábřeží na levém i pravém okraji řeky.

INFOGRAFIKA | ČESKÁ TELEVIZE

Pro tento případ jsou České dráhy schopny zabezpečit kyvadlovou dopravu mezi hlavním nádražím a městskou částí Děčín, Staré Město. Podobná kyvadlová doprava byla zavedena i při povodních v roce 2002 v Ústí nad Labem, kdy prakticky železnice byla jediným možným spojením mezi hlavním městem a čtvrti Střekov. Vlak tehdy přepravoval jak běžné cestující, tak i potraviny a v soupravě byl řazen i speciální sanitní vůz pro případ akutních potřeb záchranné služby. {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1572-decin-se-pripravuje-na-vodni-apokalipsu-ceske-drahy-nejspis-zavedou-kyvadlovou-dopravu{/qrcodegenerator}

Již nyní je postupně omezována veškerá silniční doprava po starém mostě přes Labe. Policie se snaží dopravu převést na nový most. V noci nejspíš dojde k uzavření komunikací na levobřežní straně. Kyvadlová doprava by mohla být zavedena i z příkazu hejtmana ve stavu nebezpečí, nouze a ohrožení. České dráhy v tomto případě hodlají vyjít městu Děčín i Ústí nad Labem vstříc.

Zjišťujeme podrobné informace..

PŘIPRAVUJEME DOPRAVNÍ PŘEHLEDY ZE ZÁPADOČESKÉHO A JIHOČESKÉHO REGIONU

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments