Tři americké letecké společnosti pro letošek ruší přímé spojení mezi Prahou a Spojenými státy americkými. Společnost American Airlines přerušení letů už oficiálně oznámila, obdobný krok společností Delta Air Lines a United Airlines je patrný z rezervačního systému dopravců. Praha tak letos nebude mít přímé spojení s USA. Omezení letů souvisí s poklesem poptávky kvůli pandemii covid-19.

Společnost Delta Air Lines plánovala od začátku května denně létat z Prahy do New Yorku. Konkurenční United Airlines chtěly od června zavést spojení na letiště Newark v New Jersey. Obě společnosti tak své původní plány ruší, a není proto ani jisté, zda k zavedení těchto linek ještě někdy dojde. Informace nemá ani letiště v Praze.

Kvůli pandemii koronaviru byla na ruzyňském letišti v minulých týdnech zrušena drtivá většina linek. Letiště je otevřené pro všechny přílety a odlety, obnovení provozu ale bude závislé především na zájmu cestujících a leteckých společností o znovuzavedení přerušených linek, řekl minulý týden mluvčí Letiště Praha Roman Pacvoň.

Dopravci nyní obnovení spojů neplánují. V březnu letiště odbavilo 434 719 cestujících, což je meziroční pokles o 64,7 procenta. V dubnu bude pokles ještě výraznější.

Letiště Praha už oznámilo, že kvůli koronavirové krizi propustí až 450 zaměstnanců. Propouštění by mělo začít koncem května. Letiště zaměstnává kolem 2900 lidí.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments