VÍCE PASAŽÉRŮ | Za první čtvrtletí prošlo terminálem letiště v Praze téměř 2 miliony cestujících. Celkově jde o meziroční nárůst o téměř 2,6 procenta. Na celkovém součtu se podílí hlavně skutečnost, že letos Velikonoční svátky vycházejí na víkendové dny. Zvýšené počty cestujících plní také charterové lety, ty se meziročně na celkovém pohybu čísel přepravených osob podílí z více jak třetiny.

TERMINÁL LETIŠTĚ PRAHA | FOTO: LETIŠTĚ PRAHA

Letiště má ambiciózní plány, letos chce počet přepravených osob zvednout přes hranici 11 milionů za rok. V letošním letním letovém řádu je plno novinek. Z Prahy bude možné cestovat přímo do dalších 15 destinací. Nově i do Kanady. V Praze se bude otáčet hned 15 nových leteckých dopravců.

I tak je letiště v Praze zaměřeno spíše na východní lety, předně do Asie a Balkánu. Ačkoliv meziročně odbavených letadel spíše ubylo, řada pravidelných letů je ale obsazena ve své plné kapacitě letadel.

Díky omezení sítě letů ČSA, ubylo také přestupujících cestujících. Praha byla ještě v roce 1999 osmým letištěm Evropy, kde probíhalo poměrně obsáhlé přestupování cestujících mezi východem a západem. Tato specifika nyní přebrala Vídeň a Berlín nebo Drážďany.

FIRENET.CZ

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments