Z letiště Václava Havla, se v současné době dostanete do 157 destinací. Počet linek nadále stoupá. Foto: Magzine.cz

Pražské Letiště Václava Havla zvýší v letním letovém řádu od neděle počet destinací o šest. Celkově bude mít česká metropole přímé spojení do 157 míst. U 17 stávajících tras zároveň vzroste počet spojů. Uvedli to dnes zástupci letiště.

Své linky bude na letišti nabízet 67 dopravců, z toho tři noví. „Na základě dosavadních výsledků a dat od dopravců očekáváme, že bychom v letošním roce mohli dosáhnout desetiprocentního meziročního růstu počtu cestujících a přiblížit se tak k další pomyslné hranici 17 milionů odbavení za rok,“ uvedl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

Největší novinkou nadcházející sezony budou denní přímé lety do Filadelfie provozované od května společností American Airlines. Letadla v barvách největší světové letecké společnosti se objeví na pravidelné lince v Praze vůbec poprvé v historii. Praha tak zároveň získá již 13. dálkovou destinaci.

Letiště Václava Havla pojí s okolním světem více jak 150 linek /Graf za rok 2017)

Další novou destinací v letovém řádu bude od 19. května gruzínské Kutaisi, kterou nabídne nízkonákladová společnost Wizz Air. Oproti loňskému létu se v nabídce dopravců objeví také místa, do kterých se začalo létat již během zimy. Jde o čínský Si-an od společnosti China Eastern, polský Krakov nízkonákladového dopravce Ryanair nebo o přímé spojení s centrem Londýna na letiště London City, které zajišťuje BA CityFlyer, dceřiná společnost British Airways.

K očekávanému růstu počtu cestujících má přispět navýšení spojů do oblíbených měst, jako je Barcelona nebo Moskva. Na tratích do Moskvy vzroste kapacita o 18 procent, do Kodaně o 43 procent, do Barcelony o třetinu, Antalye o dvě třetiny a do Amsterdamu o 14 procent.

Nejvíce linek leteckých dopravců bude během této sezony směřovat do Itálie (16 destinací), Velké Británie (15 destinací) a Španělska (14 destinací). Následují Řecko s 12 a Rusko a Francie s devíti destinacemi spojenými s Prahou přímou pravidelnou linkou.

Mezi nejoblíbenější destinace s nejvyšším počtem spojení z Letiště Václava Havla Praha bude patřit Moskva s 63 lety týdně, Amsterdam s 58 spoji, Varšava s průměrem 51 letů a Paříž/Charles de Gaulle a Frankfurt shodně se 47 lety týdně.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments