Letecký provoz na pražském letišti nadále klesá, v posledním březnovém týdnu se meziročně snížil o téměř 88 procent na přibližně 312 letů. Letiště proto omezuje provoz částí obou terminálů. Roste naopak provoz nákladních linek, zejména kvůli převozu zdravotnického materiálu. V úterý o tom informovalo Letiště Praha. Pražské letiště má nyní pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie, nadále však zůstává v provozu.

Drtivá většina pravidelných linek byla kvůli koronavirové krizi zrušena. Kvůli nutným úsporám letiště postupně utlumuje svůj provoz. V prvním terminálu je provoz nyní soustředěn do prstu B. V Terminálu 2 jsou omezeny některé části infrastruktury, například informačních přepážek nebo centrální bezpečnostní kontroly, která je v provozu jen na určené nepravidelné odlety.

Zatímco běžný provoz letiště je minimální, roste důležitost cargo letů. Celkový objem odbaveného nákladu na nákladních letech, včetně pravidelných nákladních linek, na letišti v posledním měsíci meziročně vzrostl o 26,5 procenta. Letiště má klíčovou úlohu zejména pro dodávku zdravotnického materiálu. Za poslední měsíc zde přistálo 44 speciálních letů s nákladem zhruba 1200 tun zdravotnického materiálu.

Letiště bylo dosud také cílem 33 repatriačních příletů a odletů cestujících ze zahraničí. Do Česka tak přicestovalo přes 3600 lidí, do zahraničí naopak odletělo přibližně 900 cizinců.

Letiště v minulých měsících zavedlo hygienická a ochranná opatření proti šíření nákazy. Na místech, kde se zpravidla tvoří fronty, jsou například instalované polepy upozorňující na dodržování bezpečných odstupů. Odbavovací přepážky a přepážky informačních služeb jsou vybaveny ochrannými fóliemi. Cestující po příletu obdrží společně s informačním letákem o povinných postupech po příjezdu ze zahraničí do ČR také roušku, pokud nemá svou vlastní. V příletových branách a dalších prostorách sloužících pro odbavení cestujících se také provádí dezinfekce.

Letiště se také s předstihem zásobilo ochrannými a dezinfekčními prostředky. „Každý zaměstnanec má tedy přístup k respirátorům, rouškám, rukavicím a jiným ochranným pracovním pomůckám. Samozřejmostí jsou také dezinfekce. Po celém letišti je rozmístěno více než 250 nádob s dezinfekcí,“ uvedl šéf letiště Václav Řehoř.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments