Fleischmann: Po letních prázdninách přichází trochu příjemné oživení v oblastni nákladních vozů, pro které řada našich modelářů mí jistě velké nadšení. O to více bude překvapení, že firma Fleischmann uvede do prodeje zcela novou, a koncepčně přepracovanou vezi velice populárního nákladního vozu Pruské G10, u nás značené jako „Z“, hovorově „zetka“.

První verze již firma dala do prodeje. Bohužel zatím mezi stávajícími modely jiných železničních správ, nehledejte tu naší, tedy ČSD. Na tu se nejspíš dostane až později, jako ostatně vždy!

Model pruského nákladního vozu G10 prošel v době válečného období celou Evropou, a více než hodně zasáhl i do železničních nákladních vlaků i v době poválečné Evropy. Zetka jako jediná, prošla také celou strukturou epoch vývoje železničních vozidel.. Tedy o epochy I. do epochy IV. kde její existence v nasazování do pravidelného provozu byl již ukončen plošne.

V počátku byl tento vůz určen pro přepravu zeleniny a dobytka. Válečné Německo je používalo i pro přepravu lidí.

Fleischmann kompletní model zcela přepracoval, a přidal také více detailů. Nově bude mít toto vypracování modelu zdvojená větrání, ale také modely s budou a bez budky. Nyní jsou k dispozici modely správ DRG, CFR a K.P.E.V.

Model bude k dispozici ve vyšších epochách s jednolitým dvojkolím, to v případě II. epochy DRG a CFR. Pro I. provozní epochu, tedy distančního nemocničního vlaku – pak paprsková dvojkolí. Verze DRG má pak k dispozici jak jednolitá, tak paprsková dvojkolí.

  • ART.NR. 535801  € 33,90  DRG

  • ART.NR. 536001  € 31,40  CFR

  • ART.NR. 581206  € 119,00  K.P.E.V

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments