RegioJet opatrně zdražuje na lince do Mostu a Chomutova. Seškrtá i několik spojů

0

Autobusový dopravce RegioJet zdraží od 3. května jízdné mezi Prahou a Mostem, resp. Chomutovem. Firma také zredukuje spoje, zejména první ranní a poslední večerní. Dopravce zdražení vysvětluje tím, že za poslední rok došlo ke skokovému zvýšení nákladů, a to zejména personálních.

Zdražení, redukce spojů, kávy bude dost!

Všechny spoje chce dopravce pokrýt už jen autobusy Fun&Relax, ostatní v režimu standard naopak z linky zcela zmizí. Na všech spojích bude nově služba stevarda. Zdražením se tak firma snaží mírně utlumit fakt, že takové kroky budou v dohledné době následovat i na dalších vnitrostátních linkách.

Z jízdního řádu tak zmizí první ranní spoj z Prahy v 7 hodin, a poslední večerní ve 20 hodin. Opačným směrem přijde o jeden denní spoj Chomutov, o dva spoje pak Most. První ranní spoj se posunuje ze 4 hodin ráno, na 4:55 z Chomutova.

Linka mezi Prahou a Chomutovem je dlouhodobě pro RegioJet spíše prodělečnou záležitostí. Ačkoliv dopravce hospodářské výsledky z jednotlivých linek z konkurenčních a strategických důvodů tají, úprava jízdného a škrtání spojů naznačují mnohé.

Kreditová jízdenka tak nově vyjde ze současných 100 korun na 115. Podle odhadů ale není toto zdražení letos poslední. Se změnou jízdních řádů v prosinci tohoto roku, by cena jízdenky na této lince mohla dosáhnout na hranici 130 korun.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments