Tak konečně dorazil, jde o zatím poslední verzi „pomalovaného“ tauruse, tentonrát ale v barvách ***GYSEV*** s prezentací hudebního skladatele: Joseph Haydn.

01

Dopravní společnost GYSEV, jinak také Gyor-Sopron Ebenfurti Vasút, tedy Gysev Raaberbahn, provozuje lokomotivní řadu 1047.5 s uspořádáním podvozu Bo´Bo´ na velkých vozebních ramenech od Vídně po Bucuresti. Model vycházející z předlohy skutečné lokomotivy s označením 1047 504-4 je „propagačka“ výročí narození skladatele Josepha Haydna. Prvně vyjela v tomto dekoračním schématu v srpnu 2009, tato prezentace bude ukončena v témže měsíci, ovšem o rok později, tedy 8/2010.

Lokomotiva je vystavována pro vozbu osobních i nákladních vlaků. Model vyniká (jako obvykle) řadou jemných detailů. Taurusové klasické poziční – dálkové osvětlení, dále červené zpětné pozice jsou přepínatelné. Obě strany dekorace nejsou stejné, vyhotoveny jsou zcela rozdílně, což u reklamních lokomotiv stejného formátu, je něco neobvyklého. Roco uvedlo již celou řadu modelů s prezentací svých slavných rodáků, případně fotbalového Euro ap.

Délka modelu – jako obvykle, dosahuje přes nárazníky 221 mm. Díky těmto rozdílným grafickým prezentacím na modelech i skutečných lokomotivách, si Roco vybudovalo řadu lidí, kteří tyto modely nakupují do svých sbírek. Proto Joseph Haydn bude nejspíš v pořadí již 22 model v grafickém uspořádání mimo „stejnolak“ ÖBB!

Hudební skladatel doznává 200 letého výročí svého narození, proto jak bylo psáno výše, v jedné straně je model opatřen portrétem hudebního génia, strana druhá vyobrazuje violončelo a skupinku hrajících hudebníků. Skladatel pobýval střídavě ve Vídni i v Maďarské Esterhazy. Mimochodem, Haydn a Mozart byli dobří přátelé, proto je možné očekávat nejspíš další model, tentokrát s vyobrazením těchto dvou skladatelů společně na dalším modelu…

Model s cenou 229,- EUR / 5.725,- CZK při kurzu 1,-EUR / 25,- CZK. Model je vyhotoven v V. epoše, klasicky vybaven kinematikou krátkého spřáhla, rozhraním pro připojení dekodérů 8pin dle ***NEM***.

02

03

04

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments