Pokud si chcete věrohodně doma na tiskárně vyrobyt pro modelová měřítka názvy stanic dle skutečnosti, máme pro vás veškeré fonty Helvetica, kterými jsou názvy stanic u nás obsaženy.

01

Font písma Helvetica, čili grafické provedení informačních tabulí, názvů, piktogramů a doplňujících textů, odpovídá normě TNŽ 736390 „Nápisy názvů železničních stanic a zastávek“ z roku 1994 a typizační směrnicí ministerstva dopravy „Informační systém veřejné části výpravních budov“ z roku 1989. Grafické symboly – piktogramy jsou vyhotoveny podle Katalogu informačních piktogramů pro objekty veřejné dopravy z roku 1989. Dle tohoto katalogu jsou i číslovány.

Všechny prvky inofrmačního systému jsou v modro-bílém provedení (vyjma piktogramu č.104 „zákaz vstupu“, který je doplněn červeným mezikružím a piktogramem č.107 „zákaz kouření“, který je doplněn červeným pásem. Texty a piktogramy na nádražích a zastávkách (pojmenování), jsou u prosvětlených butonů s textem v bílé barvě na podkladové modré. Veškeré tyto texty jsou provedeny písmem Helvetica polotučná, malá a velká abeceda, bez orámování. Velikost fontů je u názvů stanic 360 mm. Doplňující texty tabulí vysokých 600 mm. jsou velké 300 mm, texty na tabulích se směry jsou vysoké 75 mm a na ozančení kolejí 70 mm.

-jelikož jsem instaloval do PC (Word) několik druhů z přiloženého souboru písem, je třeba to ještě upřesnit. Projděte si veškeré náhledy, zkušenosti napište do komentářů pro ostatní, díky!


Stáhnutí fontů na dotaz…


Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Votrubec

Zdravím.
Je možno získat fonty Heletica na vyrobení názvu nádraží a loga modelářského kroužku?
Předem děkuji.
S pozdravem
Pavel Votrubec