Pokud si chcete věrohodně doma na tiskárně vyrobyt pro modelová měřítka názvy stanic dle skutečnosti, máme pro vás veškeré fonty Helvetica, kterými jsou názvy stanic u nás obsaženy.

01

Font písma Helvetica, čili grafické provedení informačních tabulí, názvů, piktogramů a doplňujících textů, odpovídá normě TNŽ 736390 „Nápisy názvů železničních stanic a zastávek“ z roku 1994 a typizační směrnicí ministerstva dopravy „Informační systém veřejné části výpravních budov“ z roku 1989. Grafické symboly – piktogramy jsou vyhotoveny podle Katalogu informačních piktogramů pro objekty veřejné dopravy z roku 1989. Dle tohoto katalogu jsou i číslovány.

Všechny prvky inofrmačního systému jsou v modro-bílém provedení (vyjma piktogramu č.104 „zákaz vstupu“, který je doplněn červeným mezikružím a piktogramem č.107 „zákaz kouření“, který je doplněn červeným pásem. Texty a piktogramy na nádražích a zastávkách (pojmenování), jsou u prosvětlených butonů s textem v bílé barvě na podkladové modré. Veškeré tyto texty jsou provedeny písmem Helvetica polotučná, malá a velká abeceda, bez orámování. Velikost fontů je u názvů stanic 360 mm. Doplňující texty tabulí vysokých 600 mm. jsou velké 300 mm, texty na tabulích se směry jsou vysoké 75 mm a na ozančení kolejí 70 mm.

-jelikož jsem instaloval do PC (Word) několik druhů z přiloženého souboru písem, je třeba to ještě upřesnit. Projděte si veškeré náhledy, zkušenosti napište do komentářů pro ostatní, díky!


Stáhnutí fontů na dotaz…


SOUVISLOSTI  Vizitky, které rozhodně nevyhodíte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde