Pokud si chcete věrohodně doma na tiskárně vyrobyt pro modelová měřítka názvy stanic dle skutečnosti, máme pro vás veškeré fonty Helvetica, kterými jsou názvy stanic u nás obsaženy.

01

Font písma Helvetica, čili grafické provedení informačních tabulí, názvů, piktogramů a doplňujících textů, odpovídá normě TNŽ 736390 “Nápisy názvů železničních stanic a zastávek” z roku 1994 a typizační směrnicí ministerstva dopravy “Informační systém veřejné části výpravních budov” z roku 1989. Grafické symboly – piktogramy jsou vyhotoveny podle Katalogu informačních piktogramů pro objekty veřejné dopravy z roku 1989. Dle tohoto katalogu jsou i číslovány.

Všechny prvky inofrmačního systému jsou v modro-bílém provedení (vyjma piktogramu č.104 “zákaz vstupu”, který je doplněn červeným mezikružím a piktogramem č.107 “zákaz kouření”, který je doplněn červeným pásem. Texty a piktogramy na nádražích a zastávkách (pojmenování), jsou u prosvětlených butonů s textem v bílé barvě na podkladové modré. Veškeré tyto texty jsou provedeny písmem Helvetica polotučná, malá a velká abeceda, bez orámování. Velikost fontů je u názvů stanic 360 mm. Doplňující texty tabulí vysokých 600 mm. jsou velké 300 mm, texty na tabulích se směry jsou vysoké 75 mm a na ozančení kolejí 70 mm.

-jelikož jsem instaloval do PC (Word) několik druhů z přiloženého souboru písem, je třeba to ještě upřesnit. Projděte si veškeré náhledy, zkušenosti napište do komentářů pro ostatní, díky!


Stáhnutí fontů na dotaz…


SOUVISLOSTI  Ohlédnutí za veletrhem v Norimberku 2008

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pavel Votrubec Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pavel Votrubec
Host

Zdravím.
Je možno získat fonty Heletica na vyrobení názvu nádraží a loga modelářského kroužku?
Předem děkuji.
S pozdravem
Pavel Votrubec