Firma Roco uvedla již konkrétní ceny i obchodní čísla modelu Bardotky T478.1 ještě před letošními Vánocemi. Celkem budou v prodeji čtyři verze. 1. s dekodérem jízdy, 2. s dekodérem a ozvučením, 3. AC verze, 4. AC-ozvučená. Firma uvedla v předstihu tento model i před plánovaným prodejem modelu Čmeláka. Ten se má v prodeji objevit na jaře 2013. Více v článku: Čmelák ČD a ČSD od firmy Roco v roce 2013

Jak u skutečné verze této lokomotivy, tak i u modelové verze zaručuje Roco klasické „chrochtání“ čímž se myslí zvuk motoru který způsobují výfukové plyny. Bardotka by měla mít originální ozvučení které si Roco samo realizovala v depu Praha Vršovice letos z jara.

  • Dieselová lokomotiva T 478.1 ČSD, (DC) – č. 72920
  • Dieselová lokomotiva T 478.1 ČSD, (DCC Sound) – Art 72921
  • Dieselová lokomotiva T 478.1 ČSD, (AC) – Ne 78920
  • Dieselová lokomotiva T 478.1 ČSD, (AC-Sound) – Art 78921

Cena kompletního modelu s dekodérem jízdy a ozvučením: 239 EUR / 5.975,- CZK. Za základní verzi tohoto modelu zaplatíte 169 EUR, tedy 4.225,- CZK. Firma zatím neuvedla, zda bude tento model modifikovat do jiných barevných schémat – které jsou ostatně z dob ČSD a dnešní ČD a ČD Cargo, celkem obsáhlé. Roco bylo značně doslova předběhnuto firmou MTB, ta vyrábí a dodává tento model jak ve verzi H0, tak i ve verzi TT. A nelze nepřiznat, že model MTB je velice úspěšný!

To samé se dá říci o modelu Čmeláka firmy Techimage. Roco chce tento model dát do prodeje v příštím roce. Rakouská firma tak doplatila na svoji nedostatečné flexibilitu, a domácí firmy toho jasně využívají. Kdyby byla Bardotka uvedena v minulém roce, jak Roco plánovalo, tak by dnes trh byl zasycen. Bardotka z Rakouska to bude mít u nás jistě těžké, ačkoliv řada modelářů si chce počkat s koupí právě na ten model od Roco. Uvidíme, jak bude tento model u nás úspěšný.

V některém z příštích článků se zaměříme na recenze obou výrobců, tedy porovnání samotných modelů..

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments