Život s rouškami berou lidé i s humorem. V Ostravě je zaměstnanci dopravního navlékli například několika tramvajovým soupravám. V Hlučíně na Opavsku ji má také dnes velký velikonoční zajíc postavený z balíků slámy.

Ostravský dopravní podnik své tramvaje značky Stadler vyzdobil s ohledem na aktuální dění už několikrát. „Loni v listopadu jsme se připojili k akci Movember a nechali jim nalepit kníry. Letos v březnu jsme je ozdobili pusinkami. Byla to připomínka Mezinárodního dne žen, který tady v Ostravě slavíme,“ řekla ČTK mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková.

Čtyři desítky modrých tramvají s pusinkami po Ostravě jezdily i v těchto dnech. „S ohledem na to, že všichni nyní v ulicích nosí roušky a i naši cestující je musí mít povinně, rozhodli jsme se pusinky přelepit rouškou. Nechceme tím ale nijak současnou situaci zlehčovat,“ řekla Rycková.

V Hlučíně na Opavsku v posledních letech vždy v období před Velikonocemi na ploše nedaleko kulturního domu instalují velkého velikonočního zajíce. Obyvatelé se jej dočkali i letos. „Trochu jsme se báli tentokrát zajíce stavět, aby se u něj neshlukovali lidé. Pak nás napadlo mu nasadit roušku.

S respektem k této situaci, ale i se snahou ji trochu odlehčit,“ řekla ČTK Jana Kameníčková, která se na instalaci podílí s dalšími členy hlučínské kulturní komise. „A možná to pomůže i některým rodičům, jejichž děti roušky nechtějí nosit. Těmto dětem může být příkladem,“ doplnila.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments