S obchodní, resp. modelovou značkou Railjet přepravce, se roztrhl doslova pytel. Jedna firma předhání druhou. V současné době se na produkci těchto modelů podílí dva velcí hráči na trhu: Roco a Jägerndorfer. Firma Roco uvedla zatím pouze model Tauruse jako hnací lokomotivy, osobní dvojkové, bistro a jedničkové vozy následovně. V Rakousku jsou dosti opatrní aby se nevyrobilo něco, co se nemusí dobře prodávat.

Mimochodem, na modely této kategorie se chystá i firma ACME a LS MODELS, nicméně druhá jmenovaná tuto realizaci odložila na neurčito, pokud tedy ACME uvede alespoň klasické dvojky, bistro a jedničkové vozy i s hnací lokomotivou, kdy class Economy je v koncovém řídícím voze, bude na 100% o třídu lépe vypracován – než jaké modely nám nabídne „slavné“ Roco!

Jägerndorfer nabízí soupravu vozů jedničky, bistro a dvojky (více v článku: Railjet SET ÖBB „Spirit of Germany“). Protože první série Tauruse v barvách Railjet od firmy Jägerndorfer byla vyprodána do posledního kusu, nabízí nyní výrobce SET bez „srdce“ celé soupravy, tedy bez přítomnosti lokomotivy!

Model Tauruse firmy Roco je nabízen v základní verzi v ceně 209€ a digitalizované verzi 332€ tedy 5.225,- CZK / 8.300,-  …že Roco nezdražuje, resp. tento trend nezveřejňuje – či spíše promítá postupně všší ceny do uváděných nových modelů, 8.300,- za model lokomotivy s klasickým Roco ozvučením a lepším osvětlením stanoviště strojvedoucího není zrovna málo, ale model už mám také doma – ačkoliv za nižší pořizovací cenu, nicméně kvalita předčila cenu samotnou!

Model nese inventární označení 1116 208-8, na výběr je pak ještě variace 1116 218-7 jak v klasické, tak i digitální-ozvučené verzi. A jako vždy: modely jsou vyzbrojeny periferií 8pin pro připojení dekodérů dle normy NEM, vnitřní osvětlení stanovišť strojvedoucích (mimo strojovny), proud je možno odebírat z trolejového vedení (vodivé pantografy!). Snad ještě za připomínku stojí fakt, že model je stříknut metalickou barvou včetně laku…

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments