Testovací rampa zde v magazínu již byla jednou prezentována, a to přímo model od firmy Brawa, firma ToppModell (dále jen TP) nabízí sice ne moc univerzální variantu pro instalaci do kolejiště (jako je tomu u firmy BRAWA), ale na svá specifika i nižší cenovou hladinu tohoto výrobku srovnatelné využití. TP se zaměřila na všechna dostupná domácí měřítka H0, TT, N a Z ale i venkovní 0 a 1 !

 

Základem je produkce dvojího SETu pro 3-osé nebo 4-osé parní aj. lokomotivy. Prvně jmenovaný SET se pohybuje v cenové relaci 139 EURO a druhy SET v relaci 159 EURO čímž získáváte základ pro další rozšíření. Tyto produkty tedy lze rozšiřovat kapacitně na delší varianty zkušební válcové rampy. Veškerá sestava je pro univerzální použití, lze tento produkt používat v DC i AC napájení. Hlinákové komponenty jsou řezány laserovou metodou a jejich další opracování je provedeno na CNC zařízení. Minimální valivý odpor, kuličková ložiska!

Rampa může sloužit pro aplikaci dekodérů pro lokomotivy – včetně jejich oživování, zvukové dekodéry, nastavení parametrů dekodérů, promazávání, čištění a nebo jen optická kontrola mechanických komponent modelů.

SET pro 4-osé (hnaná dvojkolí) lokomotiv v ceně 159,- EURO SET 3-osy v ceně 139,- EURORozšiřující modul pro lokomotivy s více než 3 nebo 4 nápravou 26,50.- EURORozšiřující modul pro tendry nebo části modelu, kde není dvojkolí poháněno 20.- EURO

Pro kategorii N+H0e je základní SET 4-osy 159,- EURO a rozšiřující modul s ložiskovou částí 32,- EURO a mimo ložiska 22,50 EURO. Pro kategorii TT+H0m je SET taktéž 159 EURO navíc další SET pro elektrickou nebo motorovu trakci v ceně 119 EURO. Rozšiřující ložiskový modul 32 EURO mimo ložiska 20 EURO a dlouhý modul – taktéž mimo ložiska 22,50 EURO. V kategorii Z 1:220 je základní SET 89 EURO a ložiskový modul v ceně 25 EURO, rozšiřující ne-ložiskové moduly jsou ve trojí délce: 8 mm. a 45 mm. v ceně 12,50 EURO, 80 mm. dlouhý ne-ložiskový modul v ceně 15 EURO.

Příklad užití pro kategorii TT+H0m v ceně 119 EUROVálcová testovací rampa SET za cenu 89 EURO...a rozšiřující ložiskový modul...produlužovací moduly

Pro venkovní – tedy zahradní železnici kategorie 0 a 1, nabízí ToppModell celkem širokou škálu těchto komponent. Počátkem byla výroba právě těchto produktů pro venkovní kolejiště, produkty pro domácí měřítka vznikají až později jako mnohá přání ze stran modelářské veřejnosti.

Základní SET v délce 100 mm. 145 EURO

Rozšířený SET o moduly pro více dvojkolí parní trakce 185 EURO. Dále s variantou 2 neložiskové moduly v delší variantě

ToppModell dodává i kompletní SET v náspu pro případné trvalé zapracování do zahradních kolejišť. Nepohyblivé části, v tomto případě kolejnice, jsou jako celek v pohyblivém režimu ze strany uživatele! Tím tedy lze docílit požadovaného nastavení pro délku lokomotiv ap. cena: 329 EURO

Rozšiřující ložiskový modul 25€

Prodlužovací „tendrový“ modul s kolejnicemi v náspu 25€

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments