Ve středu brzy ráno vykolejil u Kralup nad Vltavou nákladní vlak, mimo trať skončily tři vozy. Při nehodě se nikdo nezranil, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. K čelní srážce dvou osobních vlaků naopak došlo u Domažlic, tragický den domácí železnice tak pokračuje.

Provoz na trati je zastaven a omezení se dotkne desítek spojů, včetně mezinárodních, uvedly na svém webu České dráhy (ČD).

Nehoda se stala krátce před 05:00 v úseku mezi Kralupy – Libčice nad Vltavou. Podle Českých drah šlo o jiného dopravce. „Vlak vykolejil v prostoru výhybky. Odhadujeme, že škoda půjde do milionů korun, ale zatím je to předběžné,“ sdělil Drápal.

Podle mluvčí Správy železnic Radky Pistoriusové bude rozsah poškození trati možné přesně určit až po ukončení vyšetřování a odstranění vykolejených vozů. „V tuto chvíli můžeme říci jediné, že víme, že není poškozené trakční vedení,“ řekla Pistoriusová před 7:30.

V úseku Praha-Holešovice – Kralupy nad Vltavou funguje náhradní autobusová doprava, ovšem v omezeném počtu autobusů. Cestující mohou také využít linku Pražské integrované dopravy číslo 370.

České dráhy v tuto chvíli počítají s omezením provozu zhruba do 18:00, čas je ale pouze orientační. „Termín obnovení provozu bude průběžně aktualizován,“ dodal dopravce.

U Domažlic se srazily vlaky, dva lidé zemřeli. Zasahují také záchranáři z Bavorska

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments