Efektivnější způsob využití dotovaných autobusových linek a spojů Ústeckého kraje, chce zavést regionální organizátor. Takzvané autobusy „na zavolání“ bude provozovat kraj na celkem sedmnácti linkách pro které hlavní krajská metropole přispívá několika desítkami milionů korun. Autobusy „na zavolání“ tak budou aplikovány v katastru obcí Višňová, Desné na Jablonecku, v okolí Semil nebo v Doksech na Českolipsku.

Kraj si tak slibuje, že od zavedení tohoto opatření bude využívání autobusových linek a jejich spojů pro mnohá místa lépe organizované a lidé si tak jednoduše svůj spoj se zastavením objednají. Autobus zajede i pro jednoho cestujícího, který si dopravu objedná, řekl radní pro dopravu. Systém bude fungovat na principu hlasové a textové komunikace tzv. SMS s dispečerem dopravce. Tento systém bude provozován společně s Ústeckým krajem, a jeho koordinátor by měl zabezpečit jeho bezproblémový provoz.

Objednané dopravy ať již formou SMS nebo hlasové komunikace, bude dostávat od svého dispečera řidič autobusu na speciální mobilní telefon kde bude mít přesně vypsané zastávky pro nastoupení cestujících.

V případě že v zastávce s režimem „na zavolání“ bude chtít někdo vystoupit, bude o tom muset cestující informovat řidiče. Efektivnější způsob využívání veřejné dopravy v tomto kraji je pro celé Česko ojedinělý. Jiné kraje zatím tento systém analyzují a jeho případné zavedení budou nadále sledovat právě z příkladu Ústeckého kraje.

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments