Modelové stavby od Rakouské Roco? Je to skutečně realita, možná je to také začátek očichání si trhu s produkcí statických modelářských komponent pro domácí kolejiště. Jedno je ale smutné, pořizovací cena produktů staveb firmy Roco, jen nad rámec možností – to si každý koupí spíš nějaký model lokomotivy či nákladního vozu…

Člověk od firmy Roco může čekat téměř už vše, teda pokud jde o cenu, což je asi zásadní hledisko při nákupu takových produtků. Všechny modely zde prezentované, Vás mohou vyjít i na několik tisícovek. Modely jsou tvořeny laserovou metodou která zaručuje naprosto přesné řezy. Některé díly obsahují i leptané doplňky, případně samostatné součásti těchto staveb.

Stavby dolu města Zollern, provozní haly, infrastruktury a technologie nakládky železničních vozů, podniková malorážka, případně správní budova a vrátnice. Roco představuje taktéž model funkčního jeřábu s magnetickým zvonem pro opravdu realistické ztvárnění nákladky a vykládky, jenže.., dnes, kdy každý má skoro vše řízeno sadou dekodérů příslušenství nebo dekodéry pro různé světelné a ruchové efekty, řídit manuálně opět nakládnu a vykládku šrotu – dost nepraktický faktor!

Doufejme, že tato série modelů nedopadne podobným stylem, jako digitalizované – ozvučené – osvětlené vozy Roco, nejdříve pro SET, později prodávány samostatně (malý zájem – vysoká cena) více v článku Digitalizované osobní vozy Roco 1:87

Fotografie z úvodu článku: provozní hala nakládky + dopravník s věží 4.520,- Kč

Provozní hala, technologie těžby, třídírna a zpracování uhlí 4.520,- Kč

021

Provozní budova technologií dolu 4.300,- Kč

031

Správní budova, ředitelství, administrativa 4.080,- Kč

041

Hlavní vrátnice – dvojdomek 2.240,- Kč

051

Samostatně prodejný KIT pro vnitřní umístění do provozní haly 4.300,- Kč

061

A již zmíněný jeřád, z celého seznamu to nejdražší co Roco dává do prodeje. Jeřáb je sice zcela funkční, s elektricky buzeným magnetem pro nakládku kovových částí (šrot) z železničních vozů a opačně, jako druhou variantu lze využít nakladač – s taktéž funkčním ovládáním pro nakládku či vykládku sypkých materiálů.

Roco nabízí jak digitalizovanou, tak i analogovou verzi jeřábu, jeho cena je astronomická, 7.720,- Kč

Varianta nakladače sypkých hmot, 800,- Kč

071081

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments