Autobusy, tramvaje i metro jezdí od soboty v prázdninovém režimu. Spoje mají delší intervaly. Nejvytíženější tramvaje pojedou ve špičkách po šesti minutách, autobusy po deseti. Dopravní podnik připravil taky některé trvalé změny.

Podle seznamu změn, který na svých stránkách zveřejnil Dopravní podnik hlavního města Prahy, dojde na všech linkách metra k prodloužení intervalů o 1-2 minuty. Počátkem července (od 5. 7. do 8. 7.) bude uzavřen na lince C úsek mezi stanicemi Kačerov a Pražského povstání.

Místo toho bude zavedena náhradní autobusová doprava X-C a posíleny budou autobusové linky 135 a 196. Ve stejném termínu budou vlaky metra A pouze projíždět stanicí Dejvická. O víkendu 21. 7. – 22. 7. je plánováno na lince A uzavření stanice Muzeum v obou směrech.

Co se týče tramvajových spojů, tak po dobu prázdnin nebudou v provozu doplňkové linky 4, 13 a 21. Na páteřních linkách 9, 16, 17 a 22 bude ve špičkách pracovních dnů prodloužen interval ze 4 na 5 minut, kolem poledne pak z 5 na 6 minut. U ostatních linek dojde k úpravě intervalů ve špičkách pracovních dnů z 8 na 10 minut a kolem poledne z 10 na 12 minut.

U páteřních autobusových linek se v ranní špičce pracovních dnů prodlouží interval z 6 na 7,5 minuty, odpoledne ze 7,5 na 10 minut. Na lince 236 bude na letní prázdniny posílen provoz v pracovní dny odpoledne mezi Bohnicemi a Zoologickou zahradou sezónními vloženými spoji. Na lince 168 bude v úseku Nové Butovice – Nemocnice na Homolce prodloužen interval v přepravních špičkách pracovního dne z 15 minut na 30 minut.

„Týká se to například minibusových linek v oblasti Prahy 6, kde dojde k úpravám tras linek 108 a 216. Tato změna by měla zlepšit dopravní obsluhu zejména v okolí Vítězného náměstí a vysokoškolských areálů v Dejvicích,“ uvedl mluvčí dopravního podniku Filip Drápal pro Radiožurnál.

Vlakové linky pojedou v letních prázdninách podle platných jízdních řádů, prázdninová omezení se jich netýkají.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments