Firma Viessmann, tradiční výrobce modelářského příslušenství pro železnici, přebírá kompletně otěže firmy Kibri, tedy výrobce, který nemá na trhu malou historii. Otázkou zůstává, zda je za vzniknuvším konsorciem Viessmann Modellspielwaren GmbH kompletní zakoupení Kibri, nebo čistě pouhá marketingová spolupráce?!

Viessmann, ten, který vyrábí návěstidla, trolejová přislušenství a všeobecnou mikro-elektroniku, dostal pod křídla Kibri? Kibri, ta, která vyrábí civilní a drážní stavby v několika modelových sférách od H0 níže, začíná existenční problém? Jak je ale známo, Viessmann vlastní dvě výrobní střediska v bývalém Sovětském bloku, tedy v Maďarsku a v Rumunsku, pakliže se Kibri postaví opět na nohy, rozhodně to je precizní marketingový tah v oblasti daňového ráje mimo svojí mateřskou zemi! To nebude asi tak důležité, hlavní je, že silný hráč na trhu, jakým tedy Viessmann rozhodně je, dokáže tuto firmu a především značku, jednoduše podporovat.

Z uceleného partnerství, má díky tomu vzniknout opětovný návrat značky Kibri na výsluní prodeje. Kibri nevyrábí tak špatné modely, jsou porovnatelné s modely Faller, ovšem rok 2009 nebyl pro modelářství dosti nakloněn, proto tento obor doznal i pár komplikací – vzpomenout lze na Märklín, Fleischmann nebo Faller. Obě firmy budou nadále spolupracovat v oblasti vývoje a výroby produktů. Viessmann bude mít část výrobní technologie k dispozici ve svých továrnách v Maďarsku a Rumunsku, zde bude provozováno i několik vstřikovacích lisů na výrobu sortimentu Kibri.

Obě strany vidí v tomto kroku cestu do budoucnosti, což je nutné, aby splňovaly náročné požadavky na trhu se stále silnější a agresivnější konkurencí!

viessmann1kibri1

{jcomments on}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments