BERLÍN – Odborová organizace GDL železničářů v Německu, odstartuje od úterý až do neděle doposud nejdelší stávku. Odbory GDL jsou jednou z největších organizací která zastřešuje tisíce železničářů Deutsche Bahn. Německo je za posledních deset měsíců doslova paralyzováno permanentními stávkamy DB i Lufthansy, obě jsou ve vlastnictví státu. Vedení obou firem nechce dlouhodobě na požafavky odborů přistoupit.

Stávka od úterý do neděle

Problémy s cestování tak skrze Německo postihne stovky tisíc cestujících kteří tranzitují mezi západem a východem, nejvíce pak mezi Německem a Polskem, ale také Švýcarskem a Francií, kde vlaky využívá velké množství cestujících.

Tato stávka prakticky neomezí dopravu na hraničních přechodech mezi ČR a Německem. Bude zajištěn také provoz vlaků EC/EN na přechodu Děčín / Bad Schandau v úseku Praha – Drážďany. Cestující však musí počítat s komplikacemi a náhradní dopravou na území Německa.

Přechod Děčín / Bad Schandau

  • Spojení EC Praha – Ústí nad Labem – Drážďany – Berlín – Hamburk bude zajištěno v úseku Praha – Drážďany bez omezení. Pro další cestu z Drážďan do německého vnitrozemí je třeba postupovat podle instrukcí DB.
  • Provoz nočních vlaků EN/CNL Praha – Oberhausen / Zürich bude omezen už v noci z pondělí na úterý, ze 4. na 5. května. Vlaky pojedou jen v úseku Praha – Drážďany sestavené z náhradních souprav.
  • Podle sdělení DB se u vlaků EC/EN v úseku Drážďany – Berlín předpokládá zavedení náhradní autobusové dopravy.
  • Spoje linky U28 Děčín – Bad Schandau – Sebnitz – Rumburk zajišťované ČD pojedou bez omezení.

Ostatní hraniční přechody ČR / Německo

  • Spěšné vlaky Cheb – Norimberk budou zrušeny bez náhrady. Osobní vlaky linky Marktredwitz – Cheb a zpět nebudou stávkou dotčeny.
  • Bez omezení je zajištěn provoz vlaků EC/Ex Praha – Plzeň – Řezno – Mnichov provozované ve spolupráci s ALEXem.
  • Z důvodu stávky v Německu, především na lince Praha – Berlín – Hamburk, mohou cestující v mezistátní dopravě uplatnit právo z přepravní smlouvy (včetně Včasných jízdenek) a mohou vrátit jízdní doklady.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments