Jízdní řád na železnici má od pondělí 8. dubna drobné změny. Víkendové rychlíky D1 Express budou nově stavět v Pardubicích, od zahájení chystaných oprav brněnské dálnice se počet spojů D1 Expressu rozšíří o jeden pár spojů ve všední dny. Na rychlíkové trati z Prahy do Děčína a mezi Prahou, Ostravou a Třincem nasadí České dráhy dvoupatrové jednotky City Elefant.

Drobné změny jízdního řádu se uskuteční i v regionální dopravě.

Navýšení nabídky spojů u D1 Expressu bude záviset nejen na zahájení na brněnské , ale i podle plánovaných oprav na železničním koridoru, uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Celkem ČD v  den provozují dva páry těchto spojů.

D1 Express může v dohlednu být i rozšířen o více spojů, vše bude záležet na intenzitě prací které na dálnici mezi Prahou a Brnem budou postupně navyšovány. Dráhy s tím nicméně již předem počítají. Kapacita tratě od Brna přes Českou Třebovou nám to umožní. V další variantě připadá vedení některých vlaků i po „vedlejší“ tratí z Brna přes Havlíčkův Brod do Kolína a Prahy. {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1496-zmeny-v-jizdnich-radech-i-v-nasazovani-vozidel{/qrcodegenerator}

Příměstské jednotky City Elefant plánuje dopravce nasadit na výše uvedené trati o víkendech, do Děčína by tyto vlaky měly obsluhovat i poslední páteční spoj. „V sobotu a v neděli je City Elefantů k dispozici dostatečné , neboť tyto vlaky mají špičkové výkony v pracovních dnech,“ uvedl Šťáhlavský s tím, že o víkendu bývá odstavených až 20 souprav těchto moderních vlaků a je škoda je nevyužít.

V regionální dopravě čeká největší změny Pardubický kraj, kde se podle SŽDC rozšíří počet zastávek u vlaků, například mezi Moravany a Chrudimí, Třebovicemi v Čechách a Moravskou Třebovou nebo na hlavní tati spojující Moravu a . Častější zastávky se dále objeví u vybraných spojů v Olomouckém a Středočeském kraji.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments