Ani letos o letních prázdninách se řidiči nevyhnou na německých dálnicích kolonám, dopravní kolaps ale německý autoklub ADAC nečeká. Za kritické považuje období od poloviny července do poloviny srpna, kdy v Německu nastává hlavní prázdninová sezona.

„Ani v letošním roce to nebude o moc jiné,“ řekl agentuře DPA mluvčí autoklubu Andreas Hölzel. Na hlavních dálničních tazích, které propojují sever a jih Německa a které z Německa vedou k přímořským zemím na jihu Evropy, je nutné počítat s intenzivní dopravou.

ADAC odhaduje, že velký nárůst dopravy nastane v polovině července. Na začátku toho měsíce začnou prázdniny v Severním Porýní-Vestfálsku, které je nejlidnatější spolkovou zemí. Do poloviny července prázdniny postupně začnou také v Hesensku, Brémách či Dolním Sasku.

Dopravně tradičně náročný je přelom července a srpna, kdy se od výměny dovolenkových turnusů přidají také obyvatelé Bavorska a Bádenska-Württemberska a kdy postupně skončí prázdniny v Berlíně, Braniborsku či Hamburku.

Z bilančního přehledu autoklubu ADAC vychází dálnice A8 spojující jih Německa s Rakouskem jako nejproblematičtější, obzvláště v období od konce července a začátku srpna, zejména pak úsek mezi Mnichovem a rakouským Salcburkem. Tato část dálnice by mohla zkomplikovat cestu k moři či do Alp i turistům ze západních oblastí České republiky.

Na české řidiče mohou mít dopad i kolony na dálnici A9 spojující Berlín s Mnichovem nebo na A3 v úseku z Řezna do rakouského Lince.

Dopravu do Německa mohou ovlivnit i namátkové kontroly, jejichž četnost chce Berlín v prázdninových měsících zintenzivnit. Důvodem je kontrola dodržování karanténních opatření pro cestující, kteří přijíždějí z epidemicky rizikových oblastí. Českou republiku považuje Německo za epidemicky bezpečnou zemi, testy na koronavirus proto Berlín vyžaduje pouze u leteckých spojů.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments