Adriana Krnáčová v podzimních komunálních volbách svůj post obhajovat nebude. Foto: Adam Berger (Magzine.cz)
Adriana Krnáčová v podzimních komunálních volbách svůj post obhajovat nebude. Foto: Adam Berger (Magzine.cz)

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) nebude v podzimních komunálních volbách obhajovat post v čele Prahy. Krnáčová chce s politikou úplně skončit a být řadovou členkou hnutí. Primátorka byla v poslední době kritizována kvůli kontroverzním výrokům, a to i předsedou ANO Andrejem Babišem.

„Rozhodla jsem se, že dál už pokračovat nebudu,“ řekla Krnáčová MfD. Zdůvodnila to tím, že je unavená a chce se více věnovat rodině. Rozhodnutí již oznámila Babišovi. Podle deníku se spekuluje o přesunu Krnáčové na post velvyslankyně v Německu, primátorka to ale popřela.

PSALI JSME: V Praze kolabuje doprava a padají mosty. Adriana Krnáčová chce být znovu primátorkou hlavního města

O tom, že Krnáčová nebude v letošních volbách kandidátkou ANO na primátorku, se již dříve spekulovalo. V poslední době byla například kritizována, když v březnu po kolapsu dopravy na Žižkově kvůli opravám Husitské ulice prohlásila, že Pražané jsou ohledně dopravy „zpovykaní“. Předseda ANO a premiér v demisi Babiš pak deníku Blesk řekl, že by Krnáčová měla více zvažovat slova a dopravní situaci osobně řešit.

Celou sérii kritiky získala i za osočení obyvatel metropole, že jezdí po městě ve velkých autech, tím myslela právě vozidla SUV. Portál Magzine.cz nakonec zjistil, že samotná Adriana Krnáčová využívá sportovní SUV přidělené magistrátem hlavního města, případně stejně velké vozidlo Škoda Superb. Více v článku: Pražská primátorka Krnáčová radí lidem více využívat MHD. Sama jezdí po městě limuzínou

Opozice Krnáčovou během jejího působení na postu primátorky kritizovala například kvůli výběru právní kanceláře pro spor o nájemné ve Škodově paláci, zpoždění příprav městských stavebních předpisů nebo dlouhodobým sporům v koalici. Krnáčová musela řešit i neshody uvnitř ANO, klub hnutí vyjádřil Krnáčové v roce 2015 nedůvěru. Do sporů se pak vložil Babiš, po jehož zásahu se Krnáčová udržela v primátorské funkci.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments