ČESKO / NĚMECKO

Akční listopadové jízdenky, které České dráhy ve spolupráci s Deutsche Bahn nabízejí, začínají postupně obsazovat všechny spoje, pro které jsou v následující měsíc (listopad) určeny. Na některé spoje můžete zakoupit už jen pár posledních míst, čím více se listopadové dny blíží k prosinci, tím více ubývají volná místa.

České dráhy tak díky blížícím se Vánočním svátkům vyprodávají postupně všechny spoje, podle mluvčího drah Petra Šťáhlavského, je kapacita všech spojů vyprodána z více jak poloviny a každým dnem ubývají další místa.

Národní dopravce tak přetahuje úspěšně podstatnou část pravidelných i nepravidelných cestujících z autobusů, mezi dopravci na silnici už dlouhodobě panuje tvrdý konkurenční boj, především o ceny jízdenek do Drážďan a Berlína, dráhy tak nyní jsou na lepší pozici v počtu prodaných akčních jízdenek.

Test případné rezervace naleznete ZDE: Vlakem z České republiky do celého Německa za zajímavé ceny

Nabízejí i daleko větší možnosti kombinací, což usnadňuje i plánování cesty z České republiky do Německa. Přímé dálkové vlaky jezdí do Berlína nejen z Prahy, ale i z Brna, Pardubic či Ústí nad Labem. Vlaky EuroCity mezi Prahou a Berlínem jezdí po celý den ve dvouhodinovém intervalu a přímým spojem.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments