Nedávno spuštěná mobilní aplikace „Můj vlak“, získala prestižní cenu ankety WebTop100 v kategorii Mobilní řešení. České dráhy jsou v současné době jediným dopravcem, který umí nabídnout komplexní řešení několika funkcí v jedné mobilní aplikaci pro chytré mobilní telefony, zatím pouze pro Android.

Už na začátku uvolnění této aplikace bylo jasné, že se mezi uživateli stane velmi oblíbenou. Dráhy v současné době evidují více jak 600.000 stabilních uživatelů, a jejich počet se nadále zvyšuje. Aplikace „Můj vlak“ tak zasadila poměrně tvrdý úder konkurenci, která zatím pracuje pouze s internetovými stránkami, na kterých provádí objednávky i platby jízdních dokladů.

České dráhy mají se svojí aplikací i nadále velké plány. V současné době umí monitorovat příslušná zpoždění konkrétních vlaků, případně i navazující přestupy, platby jízdních dokladů ap. v plánu pak jsou i další funkce.

Národní dopravce má z minulosti i jiná ocenění, a to za palubní portál vlaků SC Pendolino, případně i za inovace v informatice, což zahrnuje jak palubní portály vlaků railjet a Pendolino, tak i později uvolněné aplikace Můj vlak, která všechny funkce zastřešuje do jednoho uživatelského prostoru v samotných aplikacích pro chytré telefony.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments