Nejspíš po vzoru svého posledního zaměstnavatele Student Agency, zakládá v Polsku Aleš Ondrůj obdobný portál který se bude zabývat prodejem jízdenek a letenek. O odchodu Ondrůje z firmy Student Agency Vás FIRENET.cz informoval již v lednu: . Ondrůj se vypracoval v nadějného manažera u Českých drah, odkud v roce 2010 přešel k firmě RegioJet Radima Jančury.

FOTOGRAFIE | JAROSLAV KLIČKA

Aleš Ondrůj chce v Polsku spustit obdobný koncept prodeje letenek a jízdenek, k tomu ale zajišťovat i transfery na řadu letišť. Nevylučuje ani spolupráci se Student Agency. Jak sám uvedl, podnikání v dopravě mě velice baví a rád bych jej uplatnil ještě více.

Na přelomu roku 2012 a 2013 figuroval Ondrůj jako ředitel zákaznického servisu skupiny Student Agency, v lednu ale již ohlásil plánovaný odchod z této firmy. V Polsku založil portál turbotiger.eu se svým partnerem, taktéž bývalý manažer firmy RegioJet Peter Jančovič. Ondrůj ovšem netají ani skutečnost že pro své podnikání chce využít i kontaktů v předchozím působení u Českých drah a RegioJetu.

Hlavní priorita a celková činnost nové firmy v Polsku bude prodej jízdních dokladů a letenek na portále biletportal.pl. Ondrůj chce také více spolupracovat s Deutsche Bahn, a s tímto dopravcem chce spustit autobusovou linku z Berlína do Vratislavi, Krakova a Katovic. Sám přiznává že s německým dopravcem má velice dobré vztahy.

Aleš Ondrůj stojí také za rozjezdem vlaků RegioJet, ačkoliv firma za poslední rok vykázala celkovou ztrátu přes 50 milionů korun. Ještě jako zaměstnanec Českých drah, stál za zprovozněním autobusové linky Student Agency: Praha – Norimberk – Mnichov.

Jednou z hlavních činností bude prodej jízdenek a letenek na doméně Biletportal.pl. Opírat se přitom bude i o spolupráci s Deutsche Bahn, která chystá novou autobusovou linku z Berlína do Vratislavi, Katovic a Krakova. Právě dobrými vztahy s německým gigantem je Ondrůj proslulý. V dobách svého působení u ČD například dohodl s Němci autobusovou linku Norimberk–Praha, pro Student Agency naopak zajistil spolupráci s DB na lince Praha–Mnichov.

Nová firma Ondrůje bude v Polsku Student Agency ale i zastupovat. Spolupráce v tomto segmentu je s Radimem Jančurou zřejmá, nevidím důvod ji nevyužít taktéž, jako s Deutsche Bahn, uvedl ve svém prohlášení. Původně chtěl Ondrůj zůstat jako tiskový mluvčí, po dohodě s Radimem Jančurou ale opustí i tuto pozici aby se mohl více věnovat aktivitám v Polsku.

Aleš Ondrůj se vypracoval ve firmě Oglivy Public Relations, poté přešel do Českých drah kde měl na starost rozjezd produktu SC Pendolino a příměstských vlaků Esko.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments