Nový železniční dopravce LEO Express nabídne svým zákazníkům prémiovou službu. Cestující v jeho spojích si budou moci kdykoliv, byť třeba na poslední chvíli, snadno a za zvýhodněné ceny objednat automobil dle svého výběru přímo až k nástupišti v Praze a Ostravě a dopravit se tak buď do místa odjezdu nebo z cílové stanice tam, kam budou potřebovat. LEO Express totiž odstartoval partnerství s přední mezinárodní autopůjčovnou SIXT.

fotografie | Leo Express

„Kdykoliv si náš zákazník bude chtít zapůjčit auto pro to, aby s námi mohl jet, stačí, když o tuto službu jednoduše požádá při objednání jízdenky v našem rezervačním systému na internetu, na našich prodejních místech nebo přímo ve vlaku u stevarda a už se nemusí o nic starat. Vozidlo mu autopůjčovna přistaví tam, kam si řekne, třeba až k nástupišti, a to tehdy, kdy bude chtít,“ vysvětluje princip této nové služby Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel společnosti LEO Express.

„Když například pocestujete z Prahy do Studénky, nemusíte po příjezdu do Ostravy složitě čekat na vlakový přípoj, ale nasednete hned u nástupiště do objednaného auta a rychle a pohodlně se dopravíte domů nebo jinam, kam potřebujete. Náš zákazník si dokonce bude moci vybrat i typ auta, které ho přiveze nebo odveze až na požadované místo – od luxusních limuzín až po standardní vozy.

Nabízíme dokonce i službu limousine service, tedy pronájem vozidla i s řidičem, který vás doveze, kam si řeknete. Autopůjčovna SIXT má také výhodu v tom, že naše vozidla mohou jako jediná parkovat bezprostředně u nástupišť hlavního nádraží v Praze a také přímo u stanice Ostrava-Svinov. Od soupravy LEO Express to tak k našemu vozidlu budou mít cestující doslova pár kroků,“ říká Petr Kosmák, obchodní a marketingový ředitel SIXT.

Jak může vzájemná spolupráce vypadat, ukázaly obě společnosti v koordinaci s občanských sdružením Asistence v sobotu 27. 10. 2012 dopoledne na hlavním nádraží v Praze. Hendikepovaného Jakuba Neuberta na vozíku až k nástupišti k „odjezdu“ vlaku dopravilo vozidlo objednané prostřednictvím autopůjčovny SIXT a dotyčný najel po mobilní rampě do moderní bezbariérové nízkopodlažní soupravy LEO Express, kde jsou pro hendikepované k dispozici speciální místa.

PŮJČOVNA SIXT PŮSOBÍ V ŘADĚ MĚST EVROPY

Spolupráce s autopůjčovnou SIXT zapadá do celkového rámce konceptu návazné dopravy společnosti LEO Express, která má ambice se stát jednou z nejkomplexnějších a nejpropracovanějších služeb tohoto typu v Česku. LEO Express v současnosti uzavírá dohody také s dalšími autopůjčovnami a TAXI službami, které výhradně cestujícím LEO Express poskytnou ve městech, kde zastavuje, služby za zvýhodněné ceny.

V současnosti finišují přípravy na spuštění řádného provozu LEO Express na trase mezi Prahou a Ostravou. „Pokud projdeme všemi nezbytnými testy v rámci zkušebního provozu, chtěli bychom první cestující svézt již v listopadu. V následujících dnech také odhalíme náš rezervační systém, zveřejníme naši cenovou politiku a zahájíme prodej jízdenek,“ upozorňuje Novotný.

„Otevřeme přitom také reprezentační kontaktní a prodejní prostor na hlavním nádraží v Praze a pokladny ve stanicích Pardubice, Ostrava hl. n. i Ostrava-Svinov,“ uzavřel Leoš Novotný.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments