České dráhy se chystají na podstatné rozšíření internetového připojení Wi-Fi ve svých vlacích. Mimo vlaky jezdící vnitrostátně, hodlá dopravce ve spolupráci s mobilním operátorem na Slovensku, umožnit připojení ve svých vlacích jezdících na území našich sousedů.

Bezplatné Wi-Fi připojení k internetu bude v průběhu roku 2014 rozšířeno také do dalších spojů Českých drah, tedy vlaků jezdících i kratší vzdálenosti.

Národní dopravce má v současné době jedno z nejspolehlivějších internetových připojení ve svých vlacích. Dráhy chtějí navíc do čtyř let internet rozšířit do všech regionálních dálkových a krajských spojů spěšného a rychlíkového charakteru. Nejnověji je Wi-Fi připojení v nových vlacích Regio Panter, jezdící z Pardubic přes Hradec Králové do Jaroměře.

Nejnověji se během jarních měsíců objeví první vozy s Wi-Fi připojením ve vybraných vlacích kategorie EuroCity a InterCity Praha – Ostrava – Žilina a Praha – Olomouc – Vsetín – Žilina – Košice. V průběhu roku se možnost Wi-Fi připojení rozšíří i na další trasy, jako je například linka S2 IDS JMK (Křenovice – Brno – Letovice), kam začnou být v nejbližších týdnech postupně nasazovány nové jednotky RegioPanter. Dalšími spoji budou vlaky Praha – Brno – Vídeň – Graz, kde budou nasazeny nové soupravy ČD Railjet.

Ve vlacích ČD Railjet pak bude k dispozici, stejně jako ve vlacích SC Pendolino, vlakový informační a zábavní portál který za poslední rok zaznamenal raketovou oblibu. České dráhy v současnosti nabízejí možnost Wi-Fi připojení ve zhruba 170 vozech (ať již samostatných, nebo jako součást motorových a elektrických jednotek), které denně obsluhují několik stovek spojů od vlaků SC Pendolino po regionální osobní vlaky.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments