Německé aerolinky Condor si můžou vzít státní překlenovací úvěr. Dceřiná společnost zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook dostala povolení od Evropské komise. Podle ní tato pomoc nadměrně nenarušuje hospodářskou soutěž v Evropské unii.

Evropská komise zdůvodnila schválení úvěru pro aerolinky Condor zájmem leteckých pasažérů. Firma tak získá od německé státní rozvojové banky KfW v přepočtu necelých 10 miliard korun. Úvěr dostane v několika splátkách.

Státu ho musí splatit buď po půl roce celý, nebo provést celkovou restrukturalizaci. Vedení společnosti Condor v současné době shání investory. Podle agentury DPA musí situaci vyřešit do konce března.

Britská společnost Thomas Cook byla nejstarší cestovní kanceláří na světě. Nedávno ale vyhlásila insolvenci. Totéž následně udělala i německá divize firmy, která sdružuje firmy Neckermann, Öger, Bucher.

Na krachu cestovky chtějí vydělat spekulatni

Německá divize zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook varovala před falešnými e-maily, jejichž prostřednictvím se podvodníci snaží získat citlivé údaje klientů. Tyto e-maily se tváří jako oficiální zprávy od firmy Thomas Cook a v předmětu mají uvedeno „Důležité: Vrácení peněz za vaši cestu s Thomasem Cookem“.

Podnik vyzval klienty, aby takovéto e-maily ignorovali a smazali. „Thomas Cook nikdy takovéto e-maily klientům neposílal,“ uvedl. Upozornil, že podvodníci v e-mailech požadují například čísla cestovních pasů a kreditních karet.

Zadlužená britská společnost Thomas Cook, která patří k největším cestovním kancelářím na světě, začátkem týdne vyhlásila bankrot a vstoupila do likvidace. Německá divize pak ve středu podala návrh na insolvenční řízení. Chce tak oddělit své značky a aktivity od zkrachovalé mateřské společnosti. Doufá, že najde nové investory a bude moci pokračovat v činnosti, píše agentura DPA.

Německá divize je majetkově provázána s českou cestovní kanceláří Neckermann, o jejímž dalším fungování by se podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže mělo rozhodnout do konce září. Ve hře jsou podle něj tři varianty možných řešení – bude vyhlášena likvidace nebo se firma prodá anebo si tým ze české pobočky založí novou cestovní kancelář.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments