PRAHA – Od půlnoci kdy v na Masarykově nádraží v Praze nedobrzdila souprava vlaku 8616 od Kolína,komplikuje dopravu především organizace příměstkých linek od Lysé nad Labem a Kolína. Souprava vlaku která nedobrzdola před koncovým zarážedlem ve dvoraně Masarykova nádraží je sice zpět na kolejích, plný provoz ale nezačne dříve jak ve večerních hodinách.

Při nehodě se lehce zranili dva lidé a ošetřeni byli přímo na místě, jeden člověk byl podle České televize převezen do nemocnice. Škoda je vyčíslena na 4,2 milionu korun. Vlak z Českého Brodu při zastavování nedobrzdil, prorazil zarážedlo a vjel do nástupiště. „Příčinu stále zjišťujeme. Nemůžeme vyloučit jak selhání strojvedoucího, tak technickou závadu. Bude potřeba provést komisionální prohlídku, její výsledek bude znám nejdříve příští týden,“ sdělil mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

Nehodě měl přitom předejít systém takzvaného automatického vedení vlaku, který dokáže sám zastavit vlak na nádraží s přesností na několik desítek centimetrů. Proč nehodě nezabránil, se nyní prověřuje. Uvedl to Marek Illiaš, mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), která je správcem kolejí. Vlak z Českého Brodu v úterý před půlnocí nedobrzdil a vjel do haly Masarykova nádraží.

Drážní inspekce musí zjistit, zda systém automatického vedení vlaku byl v činnosti, nebo jestli strojvedoucí tuto funkci například omylem nevypnul, nebo zda vlaku například nepřestaly fungovat brzdy. Kuriózní nehoda způsobila problémy lidem, kteří se přes Masarykovo nádraží chtěli dostat ve středu ráno do práce. Lidé mohou k cestě na jiné pražské nádraží využít městskou hromadnou dopravu, dopravní podnik jim uzná platnou jízdenku ČD. Vlaky, které měly končit na Masarykově nádraží, směřují do Dejvic, Holešovic a také na Hlavní nádraží.

{gallery}2373{/gallery}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments