HRADEC KRÁLOVÉ – Na dvě části rozdělená výluka, omezí provoz rychlíků i regionálních spojů v celém úseku mezi Chlumcem nad Cidlinou a Hradcem Králové. V uvedeném úseku budou všechny vlaky nahrazeny autobusy, což může značně komplikovat přepravu cestujícím, některé autobusové spoje budou z obou směrů vyjíždět dříve, některé zase později.

Od 11. dubna nepřetržitě do 19. dubna, bude Správa železniční dopravní cesty opravovat trať v úseku mezi Hradcem Králové a Velkým Osekem. Během výluky budou vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy, které pojedou podle výlukového jízdního řádu. Rychlíky Praha – Hradec Králové nahradí České dráhy v úseku mezi Poděbrady a Hradcem Králové autobusy, místo regionálních vlaků bude náhradní doprava zajištěna v úseku Velký Osek – Chlumec nad Cidlinou – Hradec Králové.

V pondělí 20. dubna začne druhá fáze výluky, při které bude vlaková doprava omezena v kratším úseku mezi Velkým Osekem a Chlumcem nad Cidlinou. Až do 25. května budou rychlíky nahrazovány autobusy mezi Poděbrady a Chlumcem nad Cidlinou, regionální vlaky pak v úseku Velký Osek – Chlumec nad Cidlinou.

Ve značné míře havarijní stav úseku tratě mezi Velkým Osekem a Chlumcem nad Cidlinou, zapříčinil v minulém roce vážné vykolejení nákladního vlaku loženého uhlím. V uvedeném úseku přitom proběhla poslední velká modernizace začátkem osmdesátých let minulého století. Ač přes řadu rychlostních omezení (díky stavu kolejového svršku), docházelo na řadě míst i k jiným problémům, předně pak lomům kolejí, nebo nahodilé výměny zastaralých penetrovaných pražců ze dřeva.

{snippet 100}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments