PAŘÍŽ / FRANCIE

Brutální teroristické útoky vedou i řadu států k omezení leteckého spojení s Paříží. Všechny lety jsou nyní zastaveny mezi USA a Paříží, ale i z Moskvy do Paříže. Naopak všech čtyřicet letů mezi Německem a Paříží zůstává zachováno, bez změn zůstává i pravidelné letecké spojení mezi Prahou a Paříží.

{snippet 110}

V samotném centru Paříže je z více jak 50 procent omezen provoz všech linek Pařížksého metra. Autobusová i tramvajová doprava jezdí s velkým zpožděním, a úřady nabádají turisty i obyvatele, aby neopouštěli hotely a své domovy. Komplikace pak mohou být i v mezinárodní autobusové dopravě, a to i na linkách mezi Českou republikou a Francií. Přímé spojení zajišťují dopravci EuroLines a autobusy dopravce RegioJet.

EuroLines plánuje vypravení všech svých spojů o víkendu, ale i v následujícím týdnu dle plánu, vyjádření dopravce RegioJet se redakci Firenet.cz získat nepodařilo.


PRAVIDELNĚ AKTUALIZUJEME !

  • 12:03  Poskytovatelé dopravy ve Francii uvádějí změnu jízdního řádu a popisují aktuální vývoj situace buď na svých webových stránkách nebo na sociálních sítích. V Paříži a okolí policie zakázala do čtvrtka veřejné demonstrace či shromáždění.
  • 13:15  V Londýně zůstává do odvolání uzavřeno i letiště Gattwick, díky nálezu podezřelého balíčku v odbavovacím terminálu.
  • 15:10  I nadále jsou mimo provoz některé linky pařížského metra. Vlaky SNCF, jakož i nádraží v hlavní metropoli jsou v běžném provozu. Vlaky Eurostar zatím jezdí dle svých jízdních řádů.
  • 15:27  Americká společnost American Airlines po pátečních útocích přerušila lety do Paříže. Ve Francii je vyhlášen výjimečný stav, který úřadům umožňuje uzavřít veřejná místa a zavést zákaz vycházení nebo omezit dopravu a pohyb osob. Zvýšená opatření na letištích mají za následek to, že se někteří cestující na palubu vůbec nedostanou.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments