Již tradičně České dráhy, které jinak denně ve všední dny vypravují na 7500 vlakových spojů, omezují přes Vánoce a Silvestra řadu spojů napříč celou zemí. Ačkoliv ještě v pátek a v sobotu bylo nutné přidávat řadu posilových vozů na vlak mířící na Moravu, Slovensko a jižní Čechy, na Štědrý den a v následující dva svátky Vánoční již jezdí vlaky dle svých platných jízdních řádů s omezením.

Ve svátečný dny začíná dopravce omezovat četnost spojů mezi 18 a 19 hodinou, omezení se vztahuje i na celou řadu vnitrostátních rychlíků a vlaků kategorie IC Pendolino. Vlak Pendolino navíc bude po sváteční dny z Prahy vyjíždět jako poslední spoj 17:29 hodin. Vyjímku, která jde i přes sváteční dopravu, jsou pak vlaky kategorie EuroNight do Polska, Německa a na Slovensko. Například z Hradce Králové bude poslední rychlík vypraven až v 19:08, spoj o hodinu dříve dráhy nevypravují vůbec.

Mluvčí Českých drah navíc uvedla, že dopravce navyšuje kapacitu svých vlaků o celkových 7000 míst k sezení na spoje všemi směry. Tím se rozumí, že dráhy na nakaždý druhý vlak dle kraje, připojí jeden až dva vozy navíc. Tato možnost bude pratikována převážně i na vlacích z Ústí nad Labem směrem Karlovy Vary a Cheb, nebo v jihočeském kraji. Posilové vozy budou řazeny i na vlacích vyjíždějících z hlavního města směrem na východ – a na Slovensko.

Jak dále uvedl Tomáš Fiala z krajského centra osobní dopravy v Hradci Králové, doporučuje lidem pozorně sledovat poznámky u vlaků ve dnech svátků, Silvestra a Nového roku. Navíc v prodlouženém víkendu z 28. prosince v pátek, do 1. ledna 2013 v úterý, nepojede celá řada vlaků již od 17 hodin, případně některé spoje nevyjedou vůbec. Tato omezení se vztahují zejména na dny 31. prosince a dnem následujícím v novém roce 2013.

První ranní spoje dráhy začnou vypravovat až mezi 6 a 7 hodinou ranní, to platí jak na Silvestra, tak i prvního ledna v novém roce. Řada omezení přitom nejsou libovůlí dopravce, v ty to dny nejezdí vlakem tak velká frekvence cestujících, proto jsou vlaky tradičně v tyto dny z jízdních řádů zcela vyloučeny.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments