Rychle se rozvíjející síť autobusových linek FlixBus, která nabízí prakticky po celé Evropě ucelený a jednotný rezervační systém, expanduje dále na další mezinárodní linky. Firma preferuje především přímá spojení bez přestupování, i tak se ale na delších cestách přestupu nevyhnete. V České republice zelené autobusy zaznamenávají velký zájem ze strany cestujících. Firma nově přidává spoje na linkách mezi Prahou a Brnem, resp. Vídní, nebo také z Prahy do Norimberku, Heidelbergu a Heilbronnu.

Od 31.srpna se tak nově svezete na přímém spojení jak do výše zmíněných měst v Německu, tak i přímém spojení Prahy s Vratislaví v Polsku. Bettina Engert (tisková mluvčí FlixBusu) k tomu říká: „Se startem nových linek posilujeme Prahu jako mezinárodní dopravní uzel. 31. srpna vyrazí zelené autobusy poprvé do klasických cestovních cílů, jako jsou Varšava nebo Vratislav.

Současně zvyšujeme frekvenci spojů do Německa. Jedná se především o univerzitní města jako je Heidelberg, Mannheim nebo Norimberk, do kterých pojedou spoje až osmkrát denně bez přestupu. Vytváříme tak atraktivní nabídku nejen pro naši nejmladší cílovou skupinu.“

Díky nové funkci zelené aplikace pro iOS, Android a Windows nabízí FlixBus jako první přímé automatizované informace v případě zpoždění autobusů. Bettina Engert: “V naší bezplatné aplikaci si uživatelé mohou zakoupit jízdenku ve svém jazyce, vyhledat si dostupné spoje a získat informace ke své cestě. Nově jsou zákazníci v případě zpoždění informováni přímo přes push notifikace v naší aplikaci.“

S využitím GPS Live-Tracking je FlixBus v kteroukoliv dobu schopný určit pozici svých zelených autobusů a vypočítat potenciální zpoždění. Check-in se provádí pomocí QR kódu přes aplikaci přímo u autobusu a je tedy proveditelný bez nutnosti tištění jízdenky. Změna rezervace a storno jízdy jsou možné do 15 minut před odjezdem, a to bezplatně. Díky zásuvkám v autobuse, velkému odstupu sedadel, klimatizaci i možnosti zdarma transportovat až tři zavazadla nabízí FlixBus vysoký komfort jízdy.

Spoje Frekvence(denně) Čas Cena Přímý spoj
 Praha – Vratislav 1x  4:15  379,- x
 Praha – Varšava 1x  9:05  479,- x
 Praha – Norimberk 8x  3:25  379,- x
 Praha – Heilderberg 2x 6:30 729,- x
 Praha – Heilbronn 1x 5:40 729,- x
 Praha – Mannheim 2x 6:59 729,- x
 Praha – Ludwigshafen 2x 7:15 729,- x
 Praha – Liberec 1x 1:25 89,- x

 

O společnosti
FlixBus je mladá evropská společnost působící v oblasti dálkové dopravy. Od roku 2013 nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky propracovanému plánování spojů a modernímu rezervačnímu systému poskytuje FlixBus nejrozsáhlejší meziměstskou autobusovou síť čítající 100 000 denních spojů do 900 destinací ve 20 zemích.

FlixBus byl založen v Německu, kde také začal nabízet své první spoje. Díky úzké spolupráci s místními malými a středně velkými podniky mluví za tento start-up zkušenost a kvalita. Z center v Berlíně, Mnichově, Paříži, Záhřebu a Miláně se tým FlixBusu stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing & prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj.

Regionální autobusoví partneři – povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí – jsou zodpovědní za provoz a flotilu zelených autobusů, které splňují nejvyšší nároky na komfort a bezpečnost. Inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka tak jdou ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví malých a středních podniků. Díky tomuto světově unikátnímu obchodnímu modelu přepravily autobusy FlixBus již milióny zákazníků po celé Evropě a daly vznik tisícům nových pracovních míst.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments