PRAHA: Jak mohou v dnešní době rychle fungovat procesy v předávání důležitých informací v médiích směrem k obyvatelům, ukázal nový projekt České televize – Krizová mapa České republiky. Ačkoliv byl projekt spuštěn v roce 2012, své zcela plné využití zažil při letošních povodních o necelý rok později. Z Krizové mapy České televize čerpal důležité dopravní informace se záplavami postižených regionů i náš portál.

Informace z takového zdroje jsou i nadále zpracovávány, aby ve výsledné formě bylo možné zpracovat podrobné informace o sjízdnosti železničních tratí, provozu městské hromadné dopravy ale také metra. Díky masivní konektivitě do sociálních sítí ze strany běžných uživatelů, je možné prakticky do několika málo minut přinést komplexní informace v jakékoliv podobně a obsahu.

Dobrým příkladem jsou námi vydávané informace v podobě samostatných reportů-článků, kdy od předminulé soboty byl doslova náš portál zcela zahlcen, a v několika případech docházelo k výpadkům konektivity serverů.

Samostatné odesílání reportů je do systému zcela jednoduché. Díky jednoduchému formuláři můžete report odeslat během několika málo vteřin. Reporty poté můžete zobrazovat na mapě (systém využívá map od Google), kde se seskupují podle geografické podoby. Pokud vás zajímá jen určitá oblast – například meteorologické informace či škody, lze si vybrat jen z určitých vrstev.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/povoden-2013/1597-krizova-mapa-ceske-televize-predcila-ocekavani-reporty-poskytlo-tisice-lidi-zaplavou-postizenych-regionu{/qrcodegenerator}

Krizová mapa České televize dala jasně najevo, že se v případě jakýchkoliv živelných situacích, dá zcela snadno a rychle přinášet obrazové a video materiály jednoduchou formou. KM zde není pro nějaké suplování sociální „modré“ sítě Facebooku, jde čistě o kvalitnější a přehlednější přísun informací ve stopě divák-médium-divák (čtenář).

České televizi jednoznačně patří za takový projekt velké díky.

Redakce portálu Techmag

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments