Tak konečně došla řada i na naší provenienci, po velkém vstupu tohoto modelu v barvách DB (Deutsche Bahn), je od listopadu, resp. od letošního prosince (Roco deklarovalo 44 týden), v prodeji v barvách Najbrt i nový motorový vůz pro České dráhy. Neplánovanou zajímavostí je ovšem fakt, že vydání tohoto modelu, vyšlo téměř stejně, jako zavádění těchto reálií ve skutečném provozu. Více v článku: Liberecko a Vysočina s novým Stadlerem.

V korporátních barvách je u firmy Roco v prodeji zatím jen jedna varianta číselného označení, na vlečné vozy zapomeňte. Důvodem posunutí termínu s uvedením do prodeje byla ale skutečnost, že nebylo možné záskat skutečná provozní čísla a další signatury z vozu jako takového. Proto tento pozdní, ale příjemný předvánoční termín!

Model řady BR 650 Stadler, je dodáván bez funkčního spřáhla, tedy s klasickým záslepným spřáhlem tak, jak jej mají tyto vozy ve skutečném provozu. V tomto případě je třeba pro pozdější zdvojený provoz těchto vozů, počítat s výměnou za kinematiku krátkých spřáhel, případně za spřáhla typu Magnematic – magnetické zcela automatické rozpojování souprav pomocí vhodě umístěných magnetů v kolejišti…

  • model hledejte u prodejců pod artiklem 63184
  • analogová verze
  • periferie 8pin
  • 2x hnaná náprava + 1x s bandáží
  • přepínání pozičních světel dle směru jízdy
  • délka: 293 mm.

Cena deklarovaná výrobcem: 174€ / 4.350,- CZK, prodejní cena v CZ: +/- 4.100,- CZK

Kam dál?

Stadler BR 650 od firmy Roco

Motorové vozy Stadler Shuttle pro ČD od Roco

Liberecko a Vysočina s novým Stadlerem

Roco: Stadler Swiss pro ČD již téměř realitou

Stadler ze Švýcarska, nové vozy pro ČD

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments