Řada zahraničních výrobců zatím nepřichází a neprezentuje nic určitého, rozhodně si ale malé procento novinek představíme. Sledujeme řadu výrobců a malovýrobců, mnohé z těchto sortimentů Vám budeme v Magazínu nově prezentovat.

1loko

Jak se stává již nepsanou tradicí, mnoho výrobců uvede do prodeje své novinky až po letošním Norimberku, přesně tak, jako tomu bylo i v předchozích letech. Snad již v lednu se dočkají téčkaři svého hektora od firmy Tillig, ten měl být ostatně v prodeji již před Vánoci 2009! ale, jak tomu občas bývá, někdy se prostě síla štěstěny a očekávání poněkud oddalují do jiných časů. Hánulkaři na tom nejsou ale o nic lépe, firma PMT slibovala hektora dokonce na srpen 2009. A? …s dalším termínem firma skočila až do roku 2010 leden/únor, však uvidíme!

Modely brejlovce od španělské firmy Electrotren (řada českých prodejců neumí ani název firmy napsat regulérně), model bude uveden v počátku letošního roku, jeho recenzi rádi uvedeme, model bude k dostání zatím ve verzi Cargo ČD. Zato firma Rivarossi pustí do prodeje italskou verzi Cargo brejlovce každým dnem! Obnovená edice brejlovce v analogu a taktéž v ozvučené verzi s digitálním rozhraním a zcela novými čísly, by měla dostat zelenou počátkem jara 2010. Ovšem opět stálá a tradiční neznámá, výrobce opět uvede omezený počet, jestli je to výrobcem neprověřenou malou kupní silou českých modelářů, a nebo malou zkušeností s českým trhem, toť je otázka na jiné téma…

Roco ale do nového roku chystá pár překvapení, můžeme očekávat dva nové modely Sergeje ve verzi ČSD v H0, a to samé v digitálním startsetu plus čtyři kousky nákladních vozů patřičné epochy a signatury dle své doby a zařazení. Dále přijde na náš trh východoněmecká V60, a jedna parní lokomotiva od firmy Fleischmann. Novinka by měla přijít i v eNkovém provedení. Nové katalogy jsou sice kompletní – ale zatím v tiskárně. Obsahy katalogů, jejich novinky a extra edice budeme prezentovat v Magazínu.

Fleischmann a Roco připravují něco opravdu echt, tedy exkluzivní sety s novou myší v modré barvě, ano! jak bezdrátové, tak i klasické provedení myšky se software Rocomotion. Součásti modelových sad a setů bude jak ozvučení, tak i instalované kouřové generátory parních modelů. Modely osobních vozů budou navíc vybaveny otevíráním dveří ovládané digitálním dekodérem. Každého bude zajímat asi cena, ta bude nad hranicí 1.000 EUR což přibližuje některé edice těchto výrobců spíše k sběratelské skupině modelářů – ale ano, job je job!

Firma Noch uvede na trh figurky českých nádražáků. Piko připravuje pro rok 2010 údajně nějakou extra bombu v podobě modelů, nechme se tedy překvapit. Zatím ve „stáji“ tohoto výrobce najdeme českého „bastarda“ lokomotivu 371/2 která se výrobci moc nepovedla, neb původní barevné schéma, jeho sestava, prostě nic neodpovídalo skutečnosti, takže to se Piko se vstupem na náš trh a modelem v českém provedení moc nepředvedlo, snad to příště napraví!

No a firam Kuehn – výrobce modelů TT, představí výše jmenovaného bastarda v barevném provedení ČSD červená/žlutá, s cenou tento model opět potěší, navíc model dostane přílepek dvou osobních vozů typu Y v různém číselném značení.{jcomments on}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments