Automobilka ŠKODA  představila nedávno ve Vídni modernizovaný model Superb. Změn není na první pohled mnoho, přesto je nový Superb, tři a půl roku po uvedení třetí generace na trh, plný nových technologií a bezpečnostních prvků. Navíc poprvé přichází na trh také v provedení Scout a na konci roku 2019 se představí i v plug-in hybridní variantě.

ŠKODA AUTO do své vlajkové lodi doplnila nové technologie a dále ho vylepšila exkluzivnějším interiérem. Na jaře 2019 překonala třetí generace modelu SUPERB hranici 500 000 vyrobených vozů. Podíl vyrobených vozů SUPERB COMBI činil na evropském trhu přibližně 54 %. Vůz je oblíbený především mezi fleetovými zákazníky, nicméně i mezi soukromou klientelou se stal velmi populární. A jaké hlavní novinky má čtvrtá generace Superbu?

Full LED matrixové světlomety a nové asistenční systémy

Vůbec poprvé jsou u sériově vyráběného vozu značky ŠKODA použity full LED matrixové světlomety. Součástí na přání dodávaných zadních full LED světel, jsou u vrcholného modelu nově i dynamická směrová světla. Vysokou úroveň bezpečnosti modelové řady SUPERB dále zvyšují nové asistenční systémy, jako například prediktivní adaptivní tempomat nebo asistent změny jízdního pruhu (Side Assist), který je aktivní až do vzdálenosti 70 m.

Nový je také Emergency Assist pro víceproudé silnice, který bude dostupný od poloviny roku 2020, nebo Front Assist s prediktivní ochranou chodců. Ten by měl rozpoznat situaci, kdy chodec vstoupí ze strany do vozovky a v případě neaktivity řidiče vozidlo zcela zastavit.

První naftový motor nové generace Evo

Tři moderní naftové a tři benzinové motory vozu SUPERB pokrývají výkonové spektrum od 110 kW (150 k) do 200 kW (272 k). Novinkou je motor 2,0 TDI o výkonu 110 kW (150 k). Jedná se o první naftový motor nové generace Evo ve voze značky ŠKODA. Celkem je k dispozici deset variant pohonného ústrojí.

V závislosti na daném motoru a výbavě je sedmistupňová automatická převodovka DSG dodávána standardně nebo na přání. Nejvýkonnější naftový motor je na přání dodáván s pohonem všech kol. U nejvýkonnějšího benzinového motoru je pohon všech kol dodáván standardně. Nový vůz ŠKODA SUPERB SCOUT je nabízen výhradně s oběma nejvýkonnějšími motory a vždy s pohonem všech kol.

Nová maska chladiče a nápis na zádi

Pro značku ŠKODA typická maska chladiče modernizovaného vozu SUPERB byla zvětšena a sestupuje níže do přepracovaného nárazníku. Snížené přední světlomety, které zasahují až k masce chladiče, využívají již v základní verzi LED technologii pro potkávací, dálková, obrysová světla a pro světla denního svícení. Nový je i tvar LED mlhových světlometů. Zadní full LED světla spojuje výrazná chromovaná lišta, mezi nimi přitahuje pozornost nápis ŠKODA.

Ambientní osvětlení je nabízeno na přání. Jeho součástí je nově promítnutí nápisu ŠKODA na vozovku po otevření předních dveří. Zmodernizovaný model doplňují nová 18″ a 19″ kola z lehké slitiny a také nové barvy černá Crystal a modrá Race. V nabídce jsou kromě nového modelu SUPERB SCOUT také verze SUPERB SPORTLINE. Vrcholnou verzí je vůz ŠKODA SUPERB ve výbavovém stupni L&K, který nabízí mimořádně elegantní interiér.

Pochromované detaily a kontrastní prošívání v interiéru

Interiér vozu ŠKODA SUPERB zdobí chromové aplikace, osvětlené odkládací schránky ve dveřích, nové čalounění sedadel a barevné kontrastní prošívání. Bezklíčový systém otvírání KESSY, který je součástí výbavového stupně Style, SPORTLINE, SCOUT a L&K, otevírá všechny čtyři dveře. Startovací tlačítko KESSY GO je poprvé součástí standardní výbavy stupně Ambition. V interiéru vozu ŠKODA SUPERB SCOUT se nachází lišty se speciálním dřevěným dekorem. Potahy sedadel mají specifický vzor.

Součástí standardní výbavy je čalounění sedadel v kombinaci materiálu Alcantara® a kůže s hnědým kontrastním prošitím a poprvé také s paspulí v kontrastní barvě v přední části předních sedadel. V interiéru modelu SUPERB SPORTLINE s převažující černou barvou zaujmou přední sportovní sedadla potažená materiálem Alcantara® a kůží. K dispozici je také možnost nastavení délky sedáku, které je nabízeno na přání.

Na přání je v nabídce vozu SUPERB Virtuální Kokpit. Dále pak tři infotainment systémy s displejem o úhlopříčce 8″ nebo 9,2″. Dva infotainment systémy nabízí také funkci navigace, kterou lze u vrcholného infotainment systému Columbus ovládat také gesty nebo hlasově. Součástí modernizovaného vozu SUPERB také nabízí tři nové Simply Clever prvky. SUPERB COMBI tak nabízí celkem 31 Simply Clever prvků.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments