OPAVA – České dráhy ve spolupráci s Magistrátem města Opavy připravují přímý spoj mezi slezskou metropolí a Prahou. Vlak by měl začít jezdit už v polovině června. Přímá cesta bez přesedání bude minimálně o čtvrt hodiny kratší, potrvá pouhé tři a půl hodiny.

„Díky pokračující modernizaci vozidlového parku, dokončení některých investic v oblasti infrastruktury na severní Moravě a v reakci na dlouhodobé přání města Opavy o přímé spojení s Prahou, jsme připravili projekt zavedení rychlého přímého vlaku mezi oběma městy,“ vysvětluje Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu. České dráhy uvažovaly o zavedení vlaku již na sklonku loňského roku, ale k vlastní realizaci bylo možné přistoupit až nyní, po vyjasnění některých projektů v oblasti modernizace expresních vozů Českých drah během prvního čtvrtletí letošního roku. „Spojení Opavy s centrální částí republiky vnímáme jako podporu rozvoje Moravskoslezského kraje v oblasti zaměstnanosti, rozvoje příležitostí pro podnikání, kvality životního prostředí, ale také turistiky,“ doplňuje Michal Štěpán.

Přímé spojení INTERCITY Opava

„Opava patří k nejvýznamnějším městům regionu, takže si určitě přímé spojení s Prahou zaslouží. Jsem za všechny Opavany velmi rád, že se cestování do hlavního města výrazně zrychlí, a navíc bude mnohem pohodlnější. Našim občanům i podnikatelům přímé spojení jistě velmi pomůže. Doufám, že tento krok povede také k nárůstu návštěvnosti slezské metropole a Opava se stane vyhledávaným turistickým cílem,“ navázal primátor Statutárního města Opava Martin Víteček.

InterCity Opava – Praha nabídne klimatizovanou soupravu s bistrovozem, ve kterém bude k dispozici Wi-Fi připojení k internetu. Cestující budou moci využít elektrické zásuvky 230 V pro napájení drobné elektroniky, jako jsou notebooky nebo mobilní telefony, a rozkládací stolky vhodné pro práci nebo volnočasové aktivity. Vlak nabídne i oddíly pro cestující s dětmi do 10 let a místa pro přepravu jízdních kol. Spoj bude jezdit v pracovní dny v ranních hodinách z Opavy do Prahy a v podvečer opačným směrem. Odjezd ranního IC 514 z Opavy východ bude ráno v 5:55 hod., do Prahy vlak přijede v 9:24 hod. Večerní spoj IC 513 vyjede z Prahy v 16:39 hod. a do stanice Opava východ dorazí ve 20:05 hod.

{snippet 100}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments