Po firmě Tillig, uvedla i firma Roco osobní vozy druhé třídy. Celkem vyrábí tyto vozy ve dvojím provedení – tedy označení. První vůz je označen číslem: 50 54 20-41 201-5 a druhý vůz: 51 54 20-41 561-1, typově se jedná o vozy kategorie B. Modely jsou zařazeny do V. provozní, resp. do VI. epochy.

Jsou to poslední verze modelů v korporátním schématu laku – před novodobým „Najbrtem“. Nelze netvrdit, že schéma modro-modré od studia Najbrt, není vůbec zdařilé, a nevystihuje ani politiku podniku jejíchž vozidla schéma laku na sobě vozí. Modely ani tentokrát nemají jediné stažené okýnko, ač se po této úpravě dlouho dobu žáda. Vozy mají všechna okna v uzavřeném stavu.

Modely jsou vybaveny kompletním interiérem, lze do vozů instalovat i osvětlení. V tomto případě ale nelze jednoznačně říci, zda pouze od firmy Roco, ta jej nabízí ve dvou verzích svitu: žárovkové a zářivkové – případně i sady osvětlovacích modulů i jiných výrobců… Moduly osvětlení Roco, jsou ovšem bez samostatného osvětlení představků – tedy prostoru chodbičky u dveří.

Model délkově nepřekračuje 282 mm. Cena: 44€


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments