Oficiální portál dnes spustila firma Roco, pod kterou spadá i značka Fleischmann. Portál nese stejný název produktu, tedy Z21 a bude určen především pro seznámení se s tímto výrobkem. Již dříve firma prezentovala tvrzení, že se chce takto zaměřit na mladší generaci modelářů, kteří stále váhají s digitalizací, a domácími kolejišti vůbec.

Portál by měl sloužit hlavně s prezentačním a FAQ dotazovacím zázemím. V budoucnu se tu nejspíš dle vyjádření firmy uvede do provozu i diskuzní fórum nebo chatroom. Firma k tomu i v tomto prostoru bude zveřejňovat aktualizace ke stažení a mnoho dalších náležitostí kolem nové centrály Z21.

TECH | MAGAZIN pro vás v minulosti zavedl i anketu ve které se řada z vás ohledně zakoupení této centrály vyjadřovala hlasováním poměrně vyrovnaně vůči všem otázkám. Výsledek ovšem byl celkem zajímavý. Do ankety můžete nahlédnout zde: Uvažujete o zakoupení nové centrály Z21?

U nás bude mít Roco trochu s prosazením tohoto produktu problém, modeláři jsou na ovládání svých kolejišť dosti konzistentní až izolovaní. Především se tím myslí kombinované obsluhy domácích kolejišť, kdy vozidla a návěstidla jsou ovládány digitálně, ostatní příslušenství analogově. Hlavně je ale velké procento i těch modelářů, kteří zůstávají u analogové obsluhy kolejiště. Což navíc ani neskýtá v centrále Z21 nějaké vymoženosti, lidi si jednoduše na dopravu a obsluhu chtějí „sáhnout“, než aby vše dělal „robot“. Uvidíme ale v budoucnu…

Roco také uvedlo, že nová centrála Z21 bude zcela kompatibilní i s konkurenčními produkty, především pak Lenz nebo Viessmann. Přímo se jedná o komponenty dekodérů a vzájemného propojení řídících centrál a boosterů. Z21 v těchto dnech vstupuje do prodeje, a my vám přineseme její podrobnou analízu v některé z reportáží a recenzí zde na portále. Nyní bude team firmy objíždět své vybrané prodejny, kde se bude centrála Z21 věnovat odborný výklad s následnou prezentací.

 

Kam dál?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments