ZELENÁ LIFE COLA | Coca Cola začala v Jižní Americe testovat zelenou verzi svého vlajkového nápoje Coca Cola. Prodeje černého nápoje v Argentině každým rokem stoupá a trh je značně specifický jako např. ve Francii nebo ve Španělsku. Ochucené verze tohoto nápoje jsou v zemi Galského kohouta značně rozmanité. Ve Francii je proto možné zakoupit ochucené kolové nápoje s pomerančem, hroznovým vínem nebo citronem.

V Argentině zavádí korporátní výrobce Coca Colu se zeleným přelivem tzv. LIFE. Globálně začíná populace mnoha států ztrácet kontrolu nad kaloriemi jednotlivých strávníků. Všímají si toho i velcí hráči na trhu v potravinářství. Coca Cola Life bude nízkokalorická ale přirozeně sladká. Firma začala do své zelené Life koly dávat přírodní sladidla ve formě cukrů z třtinové řepy a dalších přírodních ingrediencí. Umělé cukry tak v „zelené“ kole již Argentinci nenajdou.

Poptávka spotřebitelů začíná celosvětově měnit směr v kupní síle u kalorických potravin. Coca Cola Life má být ovšem i ekologicky šetrná k životnímu prostředí. Mimo 60 procentního snížení umělých cukrů v zelené verzi Coca Coly, výrobce uvádí i 30 procentní podíl umělých vláken u lahví, do kterých se nový nápoj pod označením Life nyní v Jižní Americe plní.

Přírodní sladidlo stevia – chce Coca Cola zavádět i v dalších zemích se specifickými potřebami spotřebitelů. Stevia se nejspíš začne v některých verzích koly objevovat i ve Francii nebo ve Španělsku. Ochucená kola přírodním sladidlem stevia je sladší než původní verze s umělým sladidlem.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/specialy/ekonomika/1627-svet-mozna-brzy-zaplavi-zelena-coca-cola-zatim-se-testuje-v-brazilii{/qrcodegenerator}

Problém se zelenou verzí koly může nastat už při skladování. Nápoj naplněný do lahví s obsahem 30 procentního podílu přírodních vláken, není určena pro dlouhodobější skladování. Firma tak může se zeleným nápojem zamířit do firem nebo velkých stravovacích zařízení bez nutnosti dlouhodobého skladování.

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments