V Praze dochází také k omezení některých tramvajových linek. Toto omezení se týká především linek, které jsou provozovány na nábřežích metropole. Zcela zastaven je provoz mezi zastávkami Nádraží Holešovice a Ke Stírce. Hlavní město zde staví protipovodňové stěny. Stejná situace bude i o kousek vedle v Osadní. Zde je ovšem provoz ještě zachován.

Uzavřena je i silnice pro veškerý provoz mezi Podbabou a obcí Roztoky u Prahy. Linkové autobusy PID jezdí objížďkou. V Podbabě je uzavřena i komunikace do Suchdola. Linka číslo 107 jezdí odklonem přes Nebušice. Mluvčí Dopravního podniku Aneta Řehková dále dodává, že z preventivního důvodu dojde k odstavení několika trafostanic potřebných pro provoz metra a tramvají. Dopravní podnik se bude snažit zavést páteřní autobusové linky za metro, ale také za důležité metrolinky tramvají.

Zaplavené komunikace jsou i v Radotíně. Autobus linky 256 jezdí odklonem přes Lochkov dále na Zadní Kopaninu. Pokud jde o tramvajový provoz, hrozí zastavení provozu v Hlubočepích, což je tramvajová trať ze Smíchova na sídliště Barrandov. V případě zaplavení této oblasti, zavede DP Praha úplnou náhradu tramvají za autobusy.

Zaplaveny jsou i komunikace v Hostivaři pod Košíkem. Autobusy linek 177 a 181 jezdí odklonem přes Petrovice. {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/mestska-doprava/1571-praha-omezuje-i-provoz-tramvaji-dojde-k-vypnuti-mnoha-trafostanic{/qrcodegenerator}

K odpojování trafostanic potřebné k provozu tramvají a metra, bude DP Praha přistupovat spíše dle aktuálního vývoje vodoteče na řece Vltavě. Voda Vltavy ovšem nezačala ani kulminovat, proto s největší pravděpodobností dojde k odpojení několika trafostanic na Smíchově, Holešovicích, Libni a na pravobřežní straně Braníka a Podolí.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments