Ribu Train od Rietze? Je to správně, Rietze je výrobce modelů autíček pro železniční domácí měřítka, jeho obchodní značka Ribu Train proto plní dosti rozpačité dojmy: proč výrobce autíček vyrábí i systémy spřáhel pro železniční vozy? Odpověď budeme hledat asi těžko!

intro-ribu

Navíc je tento spřáhllový systém určen pouze pro vozy H0, což je ještě více nepochopitelný fakt. Zařízení vyhovuje a tedy i splňuje modelářskou normu NEM 362 pro kulisy krátkých spřáhel.

0203

Rietze, tedy Ribu Train, nabízí celkem pět variant produktů pro spřáhlové či permanentní spojení modelů v měřítku 1/87. 03Typ SKK 501 pro spojení vozů spřáhel s nárazníkem na nárazník s artiklem č.85.501. Je vhodné pro všechny tipy vozů i lokomotiv. Trochu zde ovšem vyvstává otázka, proč vůbec tento systém používat, když v dnešní době jsou trhem nabízená spřáhla elektronická či magnetická – Magnematic Systems. Spřáhla od firmy Rietze se hodí spíše pro permanentní, tedy nerozpojitelné soupravy či ucelené vlaky kde je brán důraz na mezery mezi nárazníky pro modelovější vyjádření při provozu!

Krok 1

Pokud chcete upravit modely vozů které neobsahují kulisu krátkých spřáhel, jednoduše vybrousíte místo pro umístění 05konzole pro spřáhle Ribu Train, katalogově 85.503 KKD je větších rozměrů, proto lze použít 85.504 SKD.

Krok 2

V prvním kroku začištěné místo, lze nyní instalovat konzole a jednotlivé segmenty spřáhel.

Krok 3

Nyní instalujete kulisu, s tímto spřáhlovým systémem je dodávána i šablona pro nastavení 06výšky spřáhla od kolejnice pro přesné nastavení hlav spřáhel v ose. V modre barvě vyobrazená část 85.504 SKD nahrazuje spojkovou hlavici původního spřáhla v šachtě. Tato instalace zabezpečuje v obloucích odklon spřáhla při najetí vozu na spřáhla protějšího vozu – tím je zamezeno vykolejení vozů. To je asi celé vysvětlení tohoto systému. Podobný (výše jmenovaný( Magnematic nabízí obdobný princip spřáhel.

Krok 4

Lepení lze provést dvousložkovým lepidlem – nebo běžným klasickým. Kinematika těchto 07spřáhel umožňuje provoz vozů „nárazník na nárazník“. Díky šabloně lze nastavit výše popsanou výšku, přečnívající hrot, procházející skrz šachtu – je nutné odříznout!

Rietze nabízí dále spřáhla pro permanentní spojení – především pro klasické soupravy osobních vozů ap.

1516

171819

Cena všech komponent je 2,00€ mimo hlavní: 85.504 SKD 3,00€. Komponenta permanentního propojení 85.505 VS 1,50€

303132

3334

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments