Modely vyráběrné přesnými technologiemi…  Firma BUSCH uvedla na trh celkem nečekaný prodejní artikl: stavebnice modelů staveb zpracované laserovou technologií řezání! V první části se jedná o stavbu remízky, v druhé části o stavbu skladiště.

Remízka pro dvě stání nese artiklové číslo 1423, skladiště má artiklové číslo 1422. Z realizace stavby těchto dvou modelů Vám přineseme podrobnou obrazovou dokumentaci. Dokumentaci ze stavby skladiště Vám v nejbližším termínu představíme, sledujte hlavní stránku!

002

Stavba remízky pro dvě lokomotivní stání z kartonového papíru

Firma Busch (jak již bylo psáno v úvodu), se zaměřila na tvorbu sortimentu z kartonového papíru, jedná se o speciální papír určený převážně k těmto záměrům pro firmu Busch vyrobený. Rád bych zde ale uvedl jednu nepříjemnou skutečnost, a to je především pořizovací cena těchto materiálů pro stavbu. Proč se cena pohybuje tak vysoko, bývá většinou vysokými pořizovacími vstupy pro záměr takové výroby. V tomto případě se jedná o laser! Jelikož stavebnice obsahuje i pravé dřevěné prvky, dále taktéž plastové výlisky. Uvidíme, s jakým dalším sortimentem Busch hodlá své zákazníky překvapit. Pořizovací cena stavebníce jest 59,- EUR což není málo, každopádně za vyzkoušení si něčeho nového to jistě stojí!

Stavebnice obsahuje podrobný návod, takže její kompletaci může zvládnout i méně zdatný modelář.

Kompletní díly stavebnice. Mimo kartonových dílů, můžeme vidět plastové výlisky, komponenty z pravého dřeva – nejspíš balza.

24

Z akrtonu jsou obvodové části výtopny a základního rámečku pro fixaci

02

Pro vytlačení nepotřebných čístí laserem vyřezaných komponent do okolních partií papíru, používejte ostrý nebo jehlovitý nástroj, nejlépe jehlu nebo kružítko. Dávejte pozor, aby nedošlo k poškození jinak viditelných částí právě opracovávaných dílků. Jedná se především o okenice, nebo miniauturní zdířky pro zasunutí jiného dílu – sestavy

Postup realizace stavby jde rychle, na fotografii níže: podkrovní deska pro instalaci komínků, dále celkového odvodu kouře na hraně střešní parite. Jednotilivě spojované dílky kartonu je nutné již lepit, později se celá sestava stříkne bezbarvým lakem pro zpevnění!

03

Základ je hotov

04

Detail hran přesného řezání laserem

05

Stříknutí bezbarvým lakem, rozhodně nešetřit..

06

Instalace hlavního odvodu kouře z remízky

07

Imitace kamenné zídky nad základy remítky, jedná se o podlepené části, stačí sloupnout ochranný papír – a jednoduše nalepit. Veškeré komponenty jsou již od výrobce obarveny, rozhodně lze ale později celkový dojem upravit formou patinace! Rozhodně zídka plní dojem čistého a nově vyzděného celku, proto patinování s použitím i několika pigmentů a mechů, či keře pnoucího se po straně zdiva, dodá hodně na výsledku.

08

09

Lak zaschnul, zídka je kompletně osazena…

10

Na řadu přichází ta lehčí část stvby, polepení dílků jako imitace roubení na obvodové zdivo remízky. K aretaci při lepení používejte modelářské svorky.

11

Oblepení kompletního roubení nezabere ani 3 hodiny.

12

13

14

15

Polepení dveří panty – ty jsou ostatně z plastu.

16

Lepení pantíků pro dveře, musí být funkční a rovnoměrně přilepeny!

17

…a malé otestování křídel dveří, vše se zdá být v pořádku.

18

Před instalací střechy je nutné dbát na přesné směrování odvodových komínků, proto je nutné ze spodní části remízky komínky přilepit součastě v průchodnosti střechou – tu nelepte!

19

Pokud někdy budete instalovat osvětlení, je vhodné střechu prozatím nelepit, ze spodní části přístup pod střechu není zrovna dobrý!

20

Kompletní remízka již připravena na patinování, komínky jsou ještě osazeny „talířem“ proti dešti.

21

Čelní pohled…  remízka je II. respektive III. epochy, proto její pořízení a i záměr pro umístění do kolejiště, měl nést cílený efekt.

22

23

{jcomments on}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments