Skladiště a remízka z kartonového papíru řezaného laserovou metodou, doznala konečné fáze úprav. Jednalo se původně o dva samostatné články Remíza a sklad z kartonového papíru (1.) a článek Skladiště a remíza z kartonového papíru (2.) sortimentem se jedná o modely firmy Busch.

Skladiště a remízka jsou již zcela kompletní. Nyní přichází fáze štěrkování. Jako nejvhodnější byl vybrán produkt Americké Woodland Scenic. Nabízí vyvážené odstíny šedého a bílého štěrku – jak dle skutečnosti. Barevné štěrky s imitací pro modelové kolejiště mnoha výrobců, nenesou věrohodné prvky! Právě štěrk je to první, co má pozorný divák jako první na očích.

0203

Vymetání štěrku z výměn před následným zasypáním. I zde se osvědčil vodou zředěné lepidlo Herkules.

0405

Světlý štěrk plní dojem zasypaného štěrku – cestičky…

0607

Foliáže firmy Noch, jejich hrubé naměření a finální instalace.

0809

S materiály jako jsou travní foliáže, lze tvořit řadu přírodních úkazů. I výběr těchto „vylepšení“ domácího kolejiště – nabízí mnoho Evropských výrobců, jmenujme především: Silhouette, Woodland Scenic, Langmesser nebo Silflor. Firma Silflor ovšem koncem roku 2009 ukončila svojí existenci vlivem velké konkurence, především ze strany Silhouette, škoda!

1011

Doplňky hub – Noch.

1213

Kapradí taktéž firma Noch. Vrtané zdířky pro finální instalaci…

1415

Flora – Noch…

1617

Již v počátku bylo malé pobočné depo tvořeno pro deponii malých lokomotiv pro dopravu v traťovém úseku Děčín – Oldřichov u Duchcova, který bude moduly propojovat hlavní domácí kolejiště. Součástí malého depa, resp. zhlaví malé stanice (prozatím s pracovním názvem Lhota) je i skladiště s rampou – taktéž z kartonového papíru firmy Busch.

1819

Pod náspem se nachází malá zahrádka, odstín trávy je trochu nešťastně zvolený, jelikož se jedná o koberec, bude následně odstraněn a tráva se instaluje pomocí elektrostatu. Koberec prostě již vyšel z módy! nehodí se pomalu už na žádné kolejiště. V době drnů, trav, keřů a rostlinářství, např. firmy Noch Laserem tvořené rostlinářství od firmy Noch (1.) nejsou téměř žádná omezení!

2021

22

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments