Nová doba a nové pořádky. Tak by se dala pojmenovat touha komunistů po moci. Komunisté chtějí ovládnout dozorčí rady státem vlastněných firem jako jsou České dráhy, případně polostátní energetický gigant ČEZ. Stalinisté se tak mohou dostat i do firem Lesy ČR nebo MERO.
Podle zjištění redakce Magzine.cz chtějí komunisté i do firmy ČEPS, ta se stará o přenosovou soustavu energetických rozvodů po celém území České republiky. Rudý prapor by nejspíš rád zavlál i nad dozorčí radou státem vlastněného pivovaru Budvar.
Ačkoliv se nemusí jednat o zasloužilé kariéristy a různé stranické šíbry a strejce, kterých je mj. plné hnutí ANO Andreje Babiše, komunisté chtějí mít pocit moci a rozhodování nad chodem státu. Prvními krůčky náznaku, tedy zpět k alespoň minimální moci, je dosazování předsedů a místopředsedů dozorčích rad, které bdí nad chodem konkrétních firem.
kormidlo dějin se prudce otáčí vlevo. i to je politika slovenského konfidenta stb andreje babiše
Díky politice kterou dlouhodobě vede Andrej Babiš, mají komunisté chuť na další „trafiky“. Stát je totiž v mnoha firmách pouhým spoluvlastníkem, což může v případě energetické skupiny ČEZ, vyvolat negativní reakce u skutečných vlastníků akcií této firmy. Jiná situace se tak nejspíš bude odehrávat v dozorčí radě státního dopravce České dráhy.
Dozorčí rada ČD schvaluje mj. miliardové investice, za které dráhy nakupují nová vozidla i lokomotivy. Vzestup stalinistů a chuť po moci, se neopak nelíbí několika parlamentním stranám. Podle Zbyňka Stanjury (ODS), který v minulosti post ministra dopravy vykonával, je chuť komunistů obrazem poltiky Andreje Babiše, který je v současné době nečitelný, i když takový byl vždy. Jedná se o exemplární populismus, dodal.
Pokud nositelé rudé trikolory skutečně státem vlastněné firmy ovládnou, bude se jednat o konec tři desetiletí trvající vágní pauzy, kdy stalinisty z postu vlády jedné strany, sesadila v roce 1989 sametová revoluce. Návratu starých pořádků, i za přispění politického podnikatele Andreje Babiše – tak nestojí nic v cestě.