BRNO – Celkem čtyři roky se táhlo řízení o udělení pokuty firmě Student Agency Radima Jančury. Informaci přinesl v minulém týdnu portál E15. Firma mimo své hlavní činnosti v autobusové a železniční dopravě, figuruje i jako zprostředkovatel zaměstnání v zahraničí. V roce 2009 firma inzerovala nabídky pracovních pobytů. Dle Úřadu práce ale měly údajně diskriminační charakter a zcela v rozporu se zákonem.

Dopravce nabídky selektoval spíše na studenty, v dalších oborech a zemích byla ovšem nabídka omezená věkem, a zde firma narazila dle ÚP v Uherském Hradišti na rozpor a výklad zákona. Porušení zákone potvrdilo i ministerstvo a Krajský soud v Brně, napsal dále portál E15. Odvolání je proto již nemožné.

Dopravce vysloveně požadoval, aby na farmách a do specifických oborů bylo možné posílat jen takové osoby, které nejsou starší 30 let. Soud argumentoval v mnoha ohledech proti firmě Student Agency, doslova se dotazoval, proč by nemohl ve specifických oborech být muž ve věku 45 let a více, když stejnou práci vykonávají i osoby z mateřských zemí, do kterých Student Agency své klienty za prací posílala. Firma Radima Jančury tak musí zaplatit pokutu 200 tisíc korun.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments