Jihočeské lokálky a hlavní tratě jsou z celého Česka zaplaveny nejvíce. Kulminace vody zde dosahuje 3. stupně ohrožení. České dráhy tak musí mnohé vlaky nahradit autobusy. Stupně ohrožení jsou celkově na padesáti místech celého Česka. Železniční doprava je zcela zastavena na devatenácti tratích.

INFOGRAFIKA | ČESKÁ TELEVIZE

Koridor z Prahy do Českých Budějovic je nyní zcela neprůjezdný. Vlaky jsou ve výlukovém režimu vedeny odklonem z Prahy přes Beroun a Zdice do Protivína.

ZÁPLAVY MAJÍ I PODSTATNÝ VLIV NA ŠUMAVSKÉ LOKÁLKY:

  • Hluboká nad Vltavou – Zliv
  • Dívčice – Číčenice
  • Ražice – Čejetice

Zcela zastaven je také provoz přes stanici Ražice. V celém úseku Protivín – Čejetice je zavedena na všechny vlaky náhradní autobusová doprava. Z Dívčic směrem na Číčenice  je omezen provoz pouze na jednu traťovou kolej, z toho důvodu zde dochází ke značnému zpoždění osobních vlaků. Navíc není dle Správce kolejí ani vyloučeno, že díky kulminaci rybníků v okolí Dívčic, dojde k úplnému omezení provozu v této stanici. Z toho důvodu mohou být vlaky mezi Plzní a Českými Budějovicemi zcela odřeknuty.

NYNÍ JE JIŽ ZASTAVEN PROVOZ I NA TRATI ZLIV – HLUBOKÁ NAD VLTAVOU.

Vlaky R 660 Rožmberk, R 662 Vajgar, R 663 Vajgar, R 667 Petr Vok, R 924 Hejtman, R 665 Jakub Krčín, jsou nahrazeny autobusy v úseku Čejetice – České Budějovice.

AKTUÁLNĚ: Dochází k zaplavování dopravních kolejí ve stanicích: Ražice, Dívčice, Zliv, Hluboká nad Vlatavou a Číčenice. Do večerních hodin může navíc zaplavené stanice a traťoé úseky voda zasáhnout ještě více. U Dívčic hrozí protržení hrází u rybníků Blatec a Zbudovský, u Zlivi pak rybníku Bezdrev. {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1569-sumavske-lokalky-pod-vodou-omezeni-se-dotklo-i-hlavni-trate-z-ceskych-budejovic-do-plzne{/qrcodegenerator}

REDAKCE VÁM BUDE I NADÁLE PŘINÁŠET AKTUÁLNÍ INFORMACE

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments