Dosti svérázným způsobem začalo řešit ČD Cargo boj s grafitti na svých nákladních vozech. Kampaň, která vznikla koncem června 2012 na veletrhu Czech Raildays v Ostravě, bude pokračovat i s podporou firmy na dalších vozech. Zatím brázdí republiku první vůz, kterým je nákladní vagon typové řady Falls pro přepravu uhlí do elektráren v Česku a na Moravě.

Formou Street Artu chce tak firma upozornit na stále se rozšiřující nešvar s grafitti na nákladních vozech. Problém to není nikterak zanedbatelný, takto obohacené vozy trasované z Česka do zahraničí, vrací tamní operátoři ihned zpět. Vůz který je ložen různými komoditami, tak nabírá zpoždění, ale také špatné reputace na zdejší poměry. Ve vnitrostátním měřítku se tyto problémy řeší operativně, na vozech ložených do zahraničních destinací, jsou problémy spíše nahodilé.

Pakliže je vůz odstaven v některé z přechodových stanic před odjezdem do cizí železniční správy, může být obohacen o grafitti během okamžiku. Ohlídat tak stovky vozů před plánovaným odjezdem vlaku, je takřka nemožné, podotkl mluvčí ČD Cargo.

Takto upravený vagon nyní cestuje po celém státě v síti SŽDC (Správa železniční dopravní cesty), pokud jej někde uvidíte, případně i místo pobytu, zkuste jej vyfotografovat a zaslat nám tyto informace do Redakce…

Kam dál?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments